Kaligrafia ślubna -poznaj hit 2023! - kaligrafowane zaproszenia i dodatki na Wasze wesele!

Źródło: Blooming Elegant

Coraz więcej Młodych Par przykłada niezwykłą uwagę do detali na swoim weselu. Planując ten wymarzony dzień decydujecie się nie tylko na konkretną kolorystykę ale i motyw przewodni uroczystości.

Nie inaczej jest w przypadku wyboru zaproszeń oraz dodatków na ślub. Na co warto więc zwrócić uwagę w nadchodzącym sezonie ślubnym? Przekonajcie się sami.

Ekspert: Blooming Elegant - zaproszenia ślubne ✉️

kaligrafia menu

Poznaj gorący trend weselny

Kaligrafia to jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie trendów weselnych. ?Może zostać wykorzystana zarówno w zaproszeniach, winietkach jak i nawet tworzyć ścianę za stołem młodej pary. Czy na pewno jednak wiecie - czym jest kaligrafia?

Kaligrafia to sztuka pięknego pisania. Pismo kaligraficzne charakteryzuje się odpowiednimi proporcjami liter, artystycznymi zdobieniami zwanymi floraturami oraz równymi odstępami między słowami. Najczęściej wykorzystywanymi stylami podczas tworzenia ślubnych dodatków jest kaligrafia nowoczesna i cooperplate.

kaligrafia

Kursywa angielska, znana bardziej jako cooperplate wymaga trzymania się określonych zasad. Litery tworzone są w określonych proporcjach i ustawione pod kątem 52-60°. Pociągnięcia w górę tworzą cienkie, delikatne  linie, w dół natomiast powstają mocniejsze i grubsze. Kaligrafia nowoczesna pozwala na większą swobodę - litery mogą różnić się położeniem, czy rozmiarem. 

Współcześnie - kaligrafia oferuje ogromną ilość stylów, narzędzi oraz materiałów po których możemy pisać. Kaligrafować można nie tylko na papierze ale także tkaninach, szkle, ceramice czy nawet metalu. Brzmi ciekawie, prawda?

Kaligrafowane zaproszenia i dodatki podkreślą elegancję planowanej uroczystości. Są niezwykle fotogeniczne. Kolory liter są wręcz nieograniczone, a dobrze dobrane barwy tworzą piękne duety, którym nikt się nie oprze! Osobiście uwielbiam połączenia złota i zieleni czy bieli z przezroczystościami. Te zestawienia sprawdzają się bezbłędnie i przyciągają uwagę wszystkich zaproszonych gości.

Inny artykuł naszych ekspertów: Czy znasz 5 najczęstszych pytań dotyczących zaproszeń ślubnych?

Kaligrafowane zaproszenia ślubne

Savoir vivre wskazuje nam, aby wypisać zaproszenie ślubne odręcznie. Nie tylko nadaje to osobistego charakteru każdemu z zaproszeń ale i pokazuje, że w ich przygotowanie zostało włożone wiele pracy i serca. ? Nie musimy ograniczyć się tylko do kaligrafii samych nazwisk gości - jeszcze ciekawiej mogą wyglądać zaproszenia w całości wypisane odręcznie. Każde z nich będzie bezsprzecznie niepowtarzalne. Co więcej, wypisać można także kopertę, bez względu na to, czy zaproszenia planujemy wysłać, czy też rozdać naszym gościom. ✉️

Kaligrafowane zaproszenia ślubne najpiękniej prezentują się na niestandardowych, surowych papierach takich jak czerpane czy bawełniane. Struktura papieru w połączeniu z delikatnym cieniowaniem liter nadaje zaproszeniom niezwykłego uroku i elegancji. Czasami - majestatyczne, odręczne wykonane litery wystarczą do nadania kolekcji niepowtarzalnego wyglądu. Bez zbędnych grafik czy dodatkowych ozdób. Dzięki zastosowaniu kaligrafii możemy osiągnąć dowolny efekt – minimalistyczny lub odwrotnie, pełen przepychu glamour.

Kaligrafowane dodatki na stół weselny

Najczęściej poszukiwanym dodatkiem na stół weselny są winietki. Poszukując tych wymarzonych nie musimy ograniczać się wyłącznie do tych w formie papierowej! Na rynku ślubnym dostępnych jest obecnie wiele ciekawych alternatyw, jak np. kamienie, muszle czy szkło morskie, które można wykorzystać jako winietki, wskazując gościom ich miejsce przy stole.

winietki kaligrafia

Hitem w minionym i nadchodzącym sezonie są muszle morskie - niezwykle eleganckie, wykonane na naturalnym podłożu z masy perłowej. Możemy wykonać je dla Was w dowolnej kolorystyce i umieścić na niej wybrany przez Was napis - zobaczcie sami!

winietki szklane

Kolejnym dodatkiem, po który chętnie sięgają przyszli nowożeńcy jest menu weselne. W każdej formie jest niezwykle przydatne (czy to w wersji dla każdego z gości osobno czy postawione jedno na stolik) - wskazując godziny i rodzaje serwowanych dań podczas uroczystości weselnej. 

menu kaligrafia

Napis w formie kaligrafii będzie się pięknie pięknie prezentować również na planie usadzenia gości, tablicy powitalnej czy też etykietach w słonym czy słodkim bufecie. ?

Kaligrafia ślubna jest pięknym sposobem na podkreślenie stylu każdej ceremonii. Jest niezwykle wszechstronna, bo wykorzystać można ją nawet (!) na  takich detalach jak wieszak na suknię ślubną czy obuwie młodej pary. Piękne w niej jest to, że każdy z kaligrafów ma swój własny, niepowtarzalny styl, który w połączeniu z Waszym pomysłem może stworzyć niepowtarzalną realizację. Uwierzcie - nasze pomysły na kaligraficzne ozdoby nie mają końca. Pozwólcie sobie na wejście w świat kaligrafii, a na pewno ją pokochacie.

kaligrafia menu

Artykuł: Odmiana nazwisk na zaproszeniu ślubnym – sprawdź, jak zrobić to prawidłowo zanim zaczniesz wypisywanie!