Targi Młodej Pary w Ostródzie 24 października 2021 Pobierz bezpłatny bilet
Bukiet ślubny Panny Młodej

Jakie kwiaty wybrać do modnego wiosennego bukietu ślubnego?

Źródło: Wilczkiewicz Fotografia Ślubna

Wiązanka panny młodej powinna być dopasowana nie tylko do jej kreacji czy całej stylistyki wesela, lecz także pory roku. Wiosną zadanie jest ułatwione – świat dosłownie tonie w wielobarwnych kwiatach, które da się dowolnie zestawiać na różne sposoby. Podpowiadamy, jakie kompozycje są trendy w tym roku.

Rośliny dają ogrom możliwości. Możesz skupić się na jednym motywie albo popuścić wodze fantazji i zdecydować się na miszmasz – a wolno Ci, ponieważ ten sezon należy do wielobarwnych bukietów w artystycznym nieładzie. Im wiązanka większa i bardziej kolorowa, tym lepiej.

Panna Młoda z wianuszkiem na głowie trzymająca bukiet ślubny

Źródło: Wilczkiewicz Fotografia Ślubna

kolorowy bukiet ślubny

Źródło: KR FOTO+FILM

Jak zrobić wiosenny bukiet ślubny?

Wskazania florystów są proste. Po pierwsze, przestaje obowiązywać zasada harmonii, a do tej pory najbardziej podziwiane greenery odchodzi w zapomnienie. Styliści wyraźnie wskazują, że wiązanki wyglądające na lekko rozbałaganione są zdecydowanie najmodniejsze. Dobrze też, jeśli kompozycja jest całkiem pokaźnych wymiarów, a wśród niej wyróżniają się nietypowe spore kwiaty albo liście. Obecnie takie nowości jak monstera, paproć, sukulenty czy... karczochy nie są już uznawane za ekstrawagancję, a wręcz za konieczność!

duży pastelowy bukiet ślubny

Delikatnie pastelowe odcienie kwiatów, np. róż, brzoskwinia czy fiolet, pięknie połączą się praktycznie z każdą bazą. Natomiast rośliny o płatkach dosyć ciemnych (tak, one też są teraz na topie), np. bordowych czy wręcz czekoladowych, to idealny dodatek do posrebrzanych czy pozłacanych liści. Do całości możesz dodać dużą kokardę z długimi wstążkami opadającymi luźno wzdłuż Twojej sukni.

Biało różowy bukiet ślubny

Jak wykorzystać lawendę jako motyw przewodni ślubu i wesela

Wiosenny bukiet ślubny – niebieski 

To jedna z najciekawszych opcji. Bukiety w błękitach prezentują się elegancko, ale i lekko oraz baśniowo. No i pamiętajmy, że przecież każda panna młoda musi mieć coś niebieskiego, więc to świetna okazja. Ważne, należy wybierać kwiaty naturalnie błękitne, te farbowane nie wyglądają dobrze, zwłaszcza róże. Na jakie gatunki i odmiany więc stawiać? Prześliczne i zwiewne są niebieskie maki. Niemniej urody mają też hiacynty, chabry, szafirki, storczyki czy hortensje. Zawsze można też nieco odbiec od motywu głównego i zdecydować się na złamany fiolet w postaci lawendy.

Bukiet ślubny z niebieskich margaretek

Źródło: KT2 Studio - Crafted with love

Istotnym wskazaniem jest to, że wiązanki w błękitach mimo wszystko najbardziej pasują do blondynek, choć wszystko zależy od ogólnego typu urody i całości stylizacji. Jeśli jednak masz ciemne włosy, bądź po prostu wolałabyś coś bardziej klasycznego, zdecyduj się na...

miętowy bukiet ślubny

Wiosenny bukiet ślubny – czerwony

W tym roku mocna i ciemna, prawie czarna, czerwień to prawdziwa wisienka na torcie. Nieprzemijające róże zaprezentują się dobrze bez względu na wszystko, jednak nie zapominaj – potrzebują wokół dużo zieleni. Im bardziej dzika i leśna, tym lepiej. Oprócz królowej kwiatów do takiej kompozycji nadadzą się też gerbery, anemony, azalie, lilie, różaneczniki czy cynie. Niemniej piękne są tulipany, szarłaty, maki czy bratki – wszystkie bardzo boho.

jesienny bukiet ślubny

Źródło: BOHOTO Photography

Całująca się Para Młoda podczas sesji plenerowej

Źródło: KR FOTO+FILM

Bukiety ślubne z peonii

Wiosenny bukiet ślubny z tulipanów

Tulipany to te kwiaty, które wpisują się we wszystkie obowiązujące trendy. Dlaczego? Ze względu na swoją jedną istotną cechę – znacząco zmieniają wygląd wraz z upływem czasu. I nie mówimy tu o dniach, a o godzinach. Początkowo mocno zwarte pąki powoli się rozwijają, co sprawia, że cały bukiet nieznacznie zmienia swój kształt. Dzięki temu wrażenie pożądanego nieładu jest jeszcze silniejsze. To też o tyle wdzięczne rośliny, że możesz dosłownie przebierać w wielości odmian różniących się wielkością i kolorem, a nawet wyglądem płatków – bez wątpienia stworzysz więc bukiet marzeń.

bukiet ślubny z tulipanów

Pamiętaj też, że nie ma lepszego symbolu wiosny niż te cudowne kwiaty kojarzące się z radością i miłością.

tulipany na ślubie

Znajdź kwiaty na swój ślub