Targi Młodej Pary w Ostródzie 24 października 2021 Pobierz bezpłatny bilet
Białe krzesła z kwiatkami  na sal weselnej

Dekoracje krzeseł na weselu

Przyznajcie szczerze – gdy myślicie o udekorowaniu sali weselnej, jakie rzeczy przychodzą Wam do głowy? Możemy się założyć, że we wstępnych założeniach pominiecie krzesła albo znajdą się one na samym końcu listy. A przecież bez nich przyjęcie po prostu się nie obędzie! Podpowiadamy, jak ozdobić je pomysłowo i z gustem.

Stoły – to one wydają się najważniejsze. Przy nich zasiądziecie Wy i Wasi goście. Na nich staną potrawy, dekoracje, kwiaty. Nad nimi będzie rozmawiać, śmiać się, śpiewać. A o jakim najbardziej przyziemnym aspekcie zapomnieliście...? Przy nich będziecie siedzieć. No właśnie, logiczne. Krzesła to najprawdopodobniej najliczniejszy i najbardziej widoczny element wesela – każdy zwróci na niego uwagę. Muszą być praktyczne, wygodne, ale i ładne.

sala weselna

Krzesła jako dekoracja sali weselnej

W zależności od tego, jaką salę wynajmiecie, miejsca siedzące mogą być w różnym stanie. Najlepiej, gdy wszystkie będą nowe, eleganckie i do kompletu. Zdarza się jednak tak – zwłaszcza przy dużej liczbie gości – że dostawia się krzesła odbiegające nieco wyglądem od pozostałych. Jeśli Wasze wesele jest na przykład w stylu rustykalnym, to nawet lepiej. Teraz parowanie ze sobą mebli w taki sposób, że każdy jest inny, okazuje się nie tylko modne, lecz także pożądane. Jeżeli to jednak ceremonia klasyczna lub z rodzaju glamour, to raczej niedopuszczalne – wtedy detale muszą być wytworne i jednolite.

Najpopularniejszą opcją są pokrowce na krzesła. Bezpieczny i ponadczasowy kolor to oczywiście ślubna biel. Dozwolone są także odcienie pudrowego różu i nude. Tyle z klasyki. Tak naprawdę wszystko zależy jednak od stylu, jaki przyjmiecie, i podstawowych barw, na które postawicie. Jeśli wśród ozdób będą przeważać soczyste tony, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pokrowce były błękitne, liliowe, zielone, purpurowe bądź we wzory – pasy, kropki czy kwiaty.

dekoracje krzeseł na weselu

Warto wiedzieć! Pokrowce często oferowane są przez sale weselne, ale zazwyczaj mowa o ich podstawowej i klasycznej wersji. Niekiedy trzeba też za nie dodatkowo zapłacić. Alternatywą jest ich wypożyczenie od firmy zewnętrznej (wtedy wybór jest większy) lub samodzielne przygotowanie (to jednak opcja czasochłonna, choć może wypaść taniej i oryginalniej).

dekoracja krzeseł na weselu

Bordowy kolor przewodni wesela

Wystrój sali weselnej? Krzesła jako gwóźdź programu

Pokrowce to jednak nie jedyna metoda. Żeby je urozmaicić, warto przewiązać je szarfami i z tyłu każdego zrobić dużą ozdobną kokardę. Niekoniecznie muszą być też proste w kroju – ładnie prezentują się także te drapowane, plisowane czy upięte w nietypowy sposób, np. na bok. Alternatywą dla wstęg są również kwiatki. Można zdecydować się na pojedyncze lub zebrane w małe bukieciki. Najlepiej, gdy będą żywe i pachnące.

krzesła w pokrowcach na weselu

Coraz częściej pary młode rezygnują z tradycyjnych płacht materiału w celu ukazania piękna krzeseł i ich autentyczności. W takiej sytuacji jedyną ozdobą mogą pozostać małe kwiatuszki albo girlandy. Wato też zwrócić uwagę na kompozycje z perełkami. Dodatkowej ozdoby nie wymagają z kolei modele wykonane z przezroczystego pleksi – są oryginalne i modne same w sobie.

okrągły stół na weselu

Więcej dekoracji w naszym katalogu:

https://goo.gl/X3GkVW/dekoracje-weselne

Nie zapomnijcie też o wyróżnieniu Waszych siedzeń – mogą być o wiele bardziej dekoracyjne lub po prostu przystrojone Waszymi inicjałami lub napisami typu „mąż / żona”.

sala weselna

białe krzesła na weselu

Ważne: przed weselem sprawdźcie, czy krzesła są komfortowe w siedzeniu. Jeśli nie, zadbajcie o miękkie poduchy, w końcu Wy i goście będziecie na nich siedzieć wiele godzin.

dekoracje sali weselnej