koszyczek ratunkowy na weselu

Koszyczek ratunkowy na wesele!

Koszyczek ratunkowy to jeden z najbardziej praktycznych elementów wesela. Uroczystość trwa wiele godzin, uczestniczy w niej niekiedy mnóstwo gości. Warto zapewnić im komfort w razie nagłych i nieprzewidzianych sytuacji.

Koszyczki umieszczane w damskiej i męskiej łazience można zobaczyć na weselach od stosunkowo niedawna. Wiele osób do tej pory jest pozytywnie zaskoczonych, gdy je znajduje. To nie tylko praktyczny, lecz także bardzo miły gest w stronę gości – świadczy o tym, że młodzi dbają o ich wygodę, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Wesele rządzi się swoimi prawami i warto wziąć je wszystkie pod uwagę.

manicure Panny Młodej

Czym konkretnie jest koszyczek ratunkowy?

Koszyczki weselne to ozdobne pudełeczka, które umieszcza się – najczęściej przy umywalce – zarówno w łazience damskiej, jak i męskiej. Powinny się w nich znaleźć przedmioty codziennego użytku, które mogą się przydać w kryzysowych sytuacjach, a przez kryzys mamy tu na myśli zarówno dosyć poważne dolegliwości (np. mocny ból głowy, brzucha, rany itp.), jak i tak błahe, jak podarte rajstopy czy... rozmazana szminka. Koniecznie trzeba pamiętać, że zawartość koszyczka będzie się różniła w zależności od płci gości.

Zestaw ratunkowy do damskiej łazienki

To nie nowość, że kobiety mają większe potrzeby. W trakcie szykowania się na wesele często panie zapominają wziąć rzeczy z kategorii „na wszelki wypadek”. Tym bardziej, że myśli się o czekającej dobrej zabawie i ewentualne wpadki schodzą na dalszy plan. Co zatem może się przydać kobietom?

rajstopy na wesele

Praktycznie będzie umieścić w koszyczku kilka par rajstop w różnych kolorach i rozmiarach, w końcu o oczko na tak długiej i wesołej imprezie wcale nie trudno. Ewentualnie nada się bezbarwny lakier do paznokci, jeśli dziurka jest mała i w niewidocznym miejscu. Do tego plasterki – na wypadek otarć od nowych szpilek albo ranek (wystarczy przypadkowo uderzyć w trakcie tańca o kant pobliskiego stołu) oraz woda utleniona.

koszyczek ratunkowy na weselu Panna Młoda trzymająca perfumy

Z pewnością znajdą się też panie, które będą wdzięczne za podpaski lub tampony, czy też używane na co dzień wkładki higieniczne. Niezbędne są również tabletki na ból głowy, brzucha czy... kaca. Tak, tak, wszystko zależy od długości trwania imprezy. Przydatne są także krople żołądkowe czy maści na stłuczenia.

Panna Młoda podczas robienia fryzury ślubnej

Do pudełeczka warto też spakować bezbarwny błyszczyk, uniwersalną czerwoną szminkę czy puder w neutralnym kolorze. Lakier i szczotka do włosów to z kolei konieczność, podobnie jak chusteczki higieniczne. Miłym dodatkiem będą też płatki do demakijażu i płyn micelarny, bibułki matujące, pilniczek oraz dezodorant bądź perfumy dla odświeżenia. Przydatne mogą być także płyn do płukania ust i gumy do żucia.

kosmetyki do koszyczka ratunkowego na weselu

Niekiedy do koszyczka wkłada się także krem do rąk i przybory do szycia (gdy komuś odpadnie guzik albo ubranie rozerwie się w niekomfortowym miejscu).

męski koszyczek ratynkowy

Zestaw ratunkowy do męskiej łazienki

Koszyczek dla mężczyzn jest zazwyczaj mniej obfity i w większości przypadków powtarza zawartość damskiego pudełeczka. Należy w nim umieścić: tabletki na ból głowy czy zgagę, plastry i opatrunki oraz coś na odkażenie, chusteczki higieniczne, rolkę do czyszczenia ubrań z kłaczków, gumy do żucia lub odświeżacz do ust oraz coś na odświeżenie (dezodorant, perfumy). Panom przydadzą się także sznurówki do butów czy żel lub pasta modelująca do włosów. Warto też zainwestować w nić dentystyczną czy antypotliwe wkładki pod pachy, które zapobiegną nieestetycznym plamom.

koszyczek ratunkowy

Niektórzy do męskich koszyczków, nazywanych także wedding emergency kit, wkładają również... prezerwatywy. Musicie się jednak zastanowić, jakich będziecie mieli gości i czy potraktują ten pomysł z przymrużeniem oka, czy też poczują się zgorszeni.

10 polskich piosenek na pierwszy taniec