Dekoracje stołu Państwa Młodych na weselu

Dekoracja ścianki za stołem państwa młodych

Na które miejsce na weselu będą patrzeć wszyscy bez wyjątku? Oczywiście na stół młodej pary. Właśnie dlatego powinien różnić się od pozostałych i już samym wyglądem sugerować, że to najważniejszy punkt na sali. Jednak równie istotna jak to, co na stole, okazuje się przestrzeń za nim. Podpowiadamy, jak zaaranżować ściankę w tle.

W zależności od tego, gdzie odbędzie się Wasze wesele oraz w jakim będzie stylu, pomysłów na aranżację ściany za młodymi jest wiele i rzadko który jest zły. Ważne, żeby najpierw ocenić stan techniczny tego miejsca. Jeśli jest odnowione, ładne i atrakcyjne samo w sobie, wystarczy podkreślić jego piękno za pomocą odpowiednich dekoracji. Jeżeli jednak nie będzie się prezentowało zbyt dobrze, warto je całkowicie zasłonić i przygotować od nowa.

Źródło: Rado Fotografia Ślubna

Źródło: Rado Fotografia Ślubna

drewniana ścianka za stołem Młodej Pary

Wystrój sali weselnej z naciskiem na ściany

Opcji jest tak naprawdę tyle, ile młodych par. Nie ma pomysłów lepszych i gorszych, choć nie można przesadzać. Najważniejsze, żeby dekoracja ścianki była spójna z resztą wystroju, dlatego główny nacisk należy położyć na kolorystykę. Najlepiej, gdy tło będzie w miarę neutralne, a dopiero ozdoby na nim – wielobarwne (dobrze, żeby mocniejsze odcienie powtarzały się też na innych detalach: kwiatach na stole, wstążkach na krzesłach itp.).

Źródło: Damian Sowada Fotografia Ślubna

Źródło: Dragonfly - fotografia i film

stół Młodych ozdobiony biało niebieskimi kwiatami

Najpopularniejszy motyw to rozpostarta na całej długości ściany drapowana tkanina dobrej jakości: tiul, szyfon, organza. Co istotne, zawsze skonsultujcie się najpierw z właścicielem sali, nie wszędzie jest bowiem dozwolona ingerencja w możliwości architektoniczne budynku. Jeśli okazałoby się, że napotkacie na ograniczenia, zdecydujcie się na przenośną ściankę, którą będziecie mogli udekorować wedle życzenia.

Bordowy jako motyw przewodni wesela 

Ścianka z lustra za stołem Młodych ozdobiona białymi i pomarańczowymi kwiatkami

Modne dekoracje ślubne na ścianę

A jakiego typu ozdoby są teraz na topie? Mocnym trendem jest papierowe origami. Ściana kwiatów 3D robi piorunujące wrażenie i bez wątpienia jest oryginalna. Podobnie sprawdzą się też aranżacje z użyciem żywych roślin – główek kwiatów, zielonych gałązek czy kawałków drewna. Zieleń nie przemija, dlatego naturalne girlandy czy wianki to obiekt pożądania modnych nowożeńców. Nie inaczej jest w przypadku łańcuchów świetlnych i wręcz całych zasłon składających się z setek migoczących światełek.

Źródło: Natalia Rakuś Fotografia Ślubna

Całująca się Para Młoda na sali weselnej

Źródło: 99FOTO.PL - Fotograf ślubny Kraków

Para Młoda i świadkowie na stołem Młodych

Nietuzinkowe propozycje to także tablica, na której można pisać kredami, czy miłosna kaligrafia w wersji XXL. Młode pary lubią też neony ze swoimi inicjałami albo układające się w ich imiona. Przy stylu boho sprawdzą się również łapacze snów, kolorowe wstążki czy proporczyki i chorągiewki. Do glamouru będą pasowały kwiatowe monogramy w powiększeniu, a do stylu rustykalnego – ściana z palet, skrzynek czy wiszące makramy.

Źródło: ab photographs

Źródło: Ewelina Rypina-Cywińska Photography

drewniana ścianka za stólem Pary Młodej z napisami

Dekoracja sali weselnej – nie zapomnijcie o... oknach

Niekiedy nowożeńcy siedzą pod oknem. Najlepsze do zaaranżowania jest oczywiście jedno duże – może nawet od podłogi aż do sufitu. A gdy za nim rozpościera się do tego piękny widok, to nie trzeba się już o nic martwić. Wystarczą gęste zasłony zagarnięte na boki lub mało inwazyjne ozdoby, które nie przysłonią niedalekiej przyrody, na przykład perły, kwiatuszki czy zielone gałązki. Małe, przeciętne i podniszczone framugi warto z kolei zamaskować na przykład płatami tkanin w kolorze nawiązującym do przewodniej barwy wesela lub powiesić w ich miejscu obrazy bądź Wasze zdjęcia.

Całująca się para Młoda

Źródło: Goczkowski & Górecka