Para Młoda z drużbami i druhenkami

Jaki bukiet dla druhny/świadkowej?

Źródło: Górajka Foto Studio

Podstawowa zasada – bukiet dla druhny powinien leżeć w Twoim kręgu zainteresowań. Dlaczego? Żeby nie okazało się, że Twój, jako najważniejszy i wyjątkowy, ma konkurencję. Podpowiadamy, jakimi zasadami się kierować, żeby wiązanki były spójne i wzajemnie się uzupełniały.

Bukiet dla druhny nie jest tak ważny jak ten panny młodej, niemiej musi się z nim stylistycznie zgrywać. Zresztą tak samo, jak z całym weselem. W końcu świadkowa będzie towarzyszyć Ci przez większość czasu, w związku z czym nie tylko na żywo sporo oczu będzie zwróconych w jej stronę – zostanie też uwieczniona na zdjęciach. Wiązanki przyciągają uwagę, dlatego zadbaj, żeby prezentowały się modnie i elegancko. Co jeszcze jest ważne?

Panna Młoda druhnami

Źródło: Ela Staszczyk Fotografia

Jaki bukiet dla druhny?

Przede wszystkim mniejszy niż Twój. Nikt nie może mieć wątpliwości, kto jest najważniejszy tego dnia. Najczęstszą opcją jest zamawianie kopii głównej wiązanki, ale w wersji mini. Przykładowo jeśli masz bukiet z wielu białych róż, Twoja świadkowa może mieć taki sam, ale tylko z kilku zręcznie splecionych kwiatków. Wiązanki mogą się też różnić subtelnymi detalami, na przykład kolorem dodatków.

bukiet ślubny Panny Młodej i świadkowej

Źródło: Fotografia i filmPhotoKOT.pl

Jeszcze inny popularny wariant to bukiet z takich samych roślin, ale o delikatnie innym odcieniu. Zatem jeśli panna młoda ma biały, druhna może mieć herbaciany, pudrowy lub kremowy.

A może by tak inaczej?

Warte rozważenia jest również rozwiązanie kontrastowe, gdzie kolor kwiatów jest dobrany do sukni świadkowej na zasadzie przeciwieństwa, ale bukiet nadal jest stylistycznie powiązany z Twoim i całym weselem.

niebieski bukiet ślubny dla Pany Młodej i świadkowej

Źródło: Kocięda na Ślubach

Różowe bukiety ślubne Panny Młodej i druhen

Panna Młoda i druhny z bukietem z czerwonych róż

Sporo specjalistów jest również zdania, że warto odchodzić od klasyki na rzecz nietuzinkowości i w tego typu wiązance przemycić nieco odważniejszych barw.

Para Młoda z drużbami i druhenkami

Źródło: Górajka Foto Studio

Nietypowy bukiet dla druhny

Nikt nie powiedział, że musi być tradycyjnie! Obecnie do modnych trendów należą te amerykańskie. Nie musisz od razu robić całego wesela nawiązującego do tego nurtu – nowoczesne pomysły przemyć właśnie w kwestii wiązanki dla świadkowej. Zamiast normalnego bukieciku zorganizuj uroczą kompozycję do noszenia na nadgarstku – stroik nazywany korsarzem. To pomysł nie tylko oryginalny, lecz także praktyczny.

Korsarz zamiast bukietu ślubnego

Źródło: Kocięda na ślubach

korsarz ślubny

Źródło: Górajka Foto Studio

Druhny z korsarzami

Źródło: Monika Umańska Fotografia Ślubna

Panna Młoda z druhenkami trzymająca bukiet ślubny

Źródło: Monika Umańska Fotografia Ślubna

Sprawdzi się świetnie także wtedy, gdy masz nie jedną, a kilka druhen. Będą wyglądać zjawiskowo, pasować do siebie i ładnie uzupełniać Twój wizerunek. Zwłaszcza jeśli zadbasz też o kolorystykę i krój ich sukien.

Zdobądź się na miły gest

Często panny młode postanawiają pokazać, że świadkowa jest dla nich ważna. I mimo że najistotniejszy jest dla nich oczywiście ich bukiet ślubny, to stawiają na personalizację wiązanek. Jeśli wiesz, jakie są ulubione kwiaty Twojej druhny, spróbuj tak dobrać kompozycję, żeby udało się je do niej wpleść, choćby na zasadzie pojedynczego akcentu. A jeżeli nie, to może chociaż wstążka w jej ukochanym kolorze jako niewinny detal?

Druhny z bukietami

Źródło: Karol Nycz Photography

druhny z długich sukniach z bukietami

Źródło: Kocięda na ślubach

bukiet dla druhny

Źródło: Kocięda na ślubach

Ważne wskazówki

Zwróć uwagę na intensywność zapachu wydzielanego przez dane kwiaty. Okazuje się na przykład, że bez, jaśmin, czy nawet lilie na tyle narzucają swoją obecność, że po dłuższym czasie mogą wręcz przyprawić o zawrót głowy!

Grawerunek na obrączkach ślubnych