Para Młoda trzymająca obrączki ślubne

Grawerunek na obrączkach ślubnych

Źródło: Kocięda na Ślubach

To coraz częstszy trend. Grawerunek na obrączkach ma sens i warto się na niego zdecydować, ponieważ nadaje biżuterii rys indywidualności. Podpowiadamy, co wygrawerować na obrączkach ślubnych.

Zazwyczaj grawerunek jest wliczony w cenę obrączek, więc nie stanowi dodatkowego kosztu. Co więcej, na usługę można się również zdecydować później – wtedy płaci się albo za każdy znak, albo z góry za całość (bez względu na długość i rodzaj grawerunku). Cała inwestycja nie powinna wynieść więcej niż kilkadziesiąt złotych.

Źródło: Kocięda na Ślubach

Warto jednak wziąć pod uwagę, że jubiler będzie potrzebował czasu. W zależności od skomplikowania zlecenia i obłożenia salonu usługa może zająć od doby do nawet kilkunastu dni, także w salonach sieciowych. Jeśli więc chcecie mieć obrączki gotowe z grawerunkiem na dzień ślubu, zaplanujcie wszystko odpowiednio wcześniej.

Ważne! Najpierw dokładnie upewnijcie się, że pierścionki idealnie pasują. Poszerzanie, zwężenie czy wszelkie inne ingerencje mogą naruszyć grawerunek. Dobrze też zdawać sobie sprawę, że prędzej czy później wzór może się zetrzeć, przybrudzić czy utlenić i będzie wymagał odświeżenia.

Rodzaje grawerunków

Najpopularniejszą formą są imiona małżonków lub data ślubu. Na kolejnym miejscu królują krótkie sentencje, motta, zdania lub cytaty. Najważniejsze, żeby były spersonalizowane i nawiązywały do sytuacji lub mądrości, która jest istotna dla Was obojga. Niektórzy, zamiast na tekst, decydują się również na gotowe wzory czy symbole, na przykład serca, czterolistne koniczyny, znak nieskończoności czy... szkic odzwierciedlający Wasze bicie serca, zupełnie jak na EKG! Takie udogodnienia są możliwe dzięki funkcji grawerowania laserowego – obecnie więc tego typu usługa to coś więcej niż znaki ze spacjami. Warto się jednak upewnić, czy Wasz jubiler oferuje tego typu udogodnienia.

Źródło: Anita Krysztofiak Fotografia

Źródło: Fotografia Ślubna Daniel Tarka

Jakie jeszcze możliwości ma grawer?

Inny oryginalny grawerunek na obrączkach ślubnych, to na przykład Wasze odciski palców. Nietuzinkowym pomysłem są również pierścionki, które wzajemnie się uzupełniają. Co to znaczy? Że na jednym jest początek zdania, a na drugim – jego koniec. Razem stanowią nierozerwalną całość, a osobno tracą sens. To naprawdę bardzo ciekawy i jednocześnie piękny sposób na podkreślenie siły łączącego Was uczucia. 

Źródło:  Pałuccy Fotografia

Fani znaków i liczb mogą pokusić się też o współrzędne geograficzne miejsca, w którym się poznali, albo zapis uczuć w systemie zero-jedynkowym. Możliwe jest także użycie alfabetu Morse’a albo Braille’a.

Źródło: Pietrzyk-foto -www.pietrzyk-foto.pl

Swego rodzaju innowacją są również grawerunki 3D, czyli wypukłe. Jeśli taki wzór znajdzie się nie na zewnątrz, a wewnątrz obrączki, to będzie odbijał się na skórze. Po dłuższym czasie symbol miłości będzie widoczny nawet po zdjęciu pierścionka z palca.

Gotowe teksty do wygrawerowania

Standardowe to Wasze imiona lub data ślubu czy pierwszego spotkania.

Sentencje mogą być zapisane po polsku, angielsku lub w każdym innym języku, jeśli jest to dla Was ważne. Oto kilka przykładów:

Miłość wszystko zwycięży!

Today, tommorow, always!

Gdzie Ty, tam i ja.

Na zawsze razem.

Kocham Cię, [tu imię]!

The one and only.

Moje serce należy do Ciebie.

Ja + Ty = My

A jeśli nie jesteście zwolennikami pompatyczności, zawsze możecie postawić na poczucie humoru:

Pożegnaj się z wolnością.

Masz nosić, a nie czytać!

Zmusili mnie!

Game over!

To zaledwie garstka przykładów. W dobie dzisiejszej technologii ogranicza Was jedynie wyobraźnia!

Źródło: Kocięda na Ślubach

Ślub w górach