Wesele w kolorze szmaragdowej zieleni

Być może to nie będzie Wasz pierwszy wybór. Być może zupełnie nie będziecie brali pod uwagę tej opcji. A być może... od razu się w niej zakochacie! Szmaragdowa zieleń to absolutny ślubny hit. Ten kolor sprawi, że Wasze wesele będzie po prostu niezapomniane. Podpowiadamy, jak uczynić tę barwę motywem przewodnim w dobrym guście.


Szmaragdowa zieleń to odcień niezwykle szlachetny. Nie ma nic wspólnego z nieładnym trawiastym czy komputerowo jaskrawym kolorem. Jego intensywność i nasycenie sprawiają, że kojarzy się z drogocennymi kamieniami i blichtrem, ale też – z naturą i swojskością. W związku z tym to barwa idealna do przyjęć zarówno w stylu glamour, jak i boho.

drewniane pudełko na obrączki z szmaragdowymi kolczykami

podwiązka ślubna ze szmaragdowym kamieniem

Do czego pasuje szmaragdowa zieleń?


Wbrew pozorom zieleń piękna jak szmaragd nie jest wcale indywidualistką. Oczywiście może grać pierwsze skrzypce, ale równie dobrze łączy się z uniwersalną i klasycznie doskonałą bielą, wspaniałym złotem czy innymi równie głębokimi i bogatymi kolorami, jak purpura, fiolet, rubin. Ciemnozielony jest także perfekcyjnym wyborem w czasie okołoświątecznym, gdy z uwielbieniem patrzymy na igliwie – w ten sposób z wesela można stworzyć koncert pozytywnych skojarzeń. Jeśli zaś bierzecie ślub nie zimą, a wiosną, szmaragdowy pięknie odzwierciedli budzącą się do życia wiosnę i wpisze się w klimat rustykalny.

panna Młoda trzymająca bukiet ślubny

tort ślubny

Szmaragdowa zieleń w bukiecie panny młodej

Ten doskonały odcień to również nieodzowny element bukietu panny młodej. Może przyjmować postać wyłącznie roślinnych akcentów lub być na pierwszym planie. Ciągle modne są okazałe liście monstery czy sukulenty. Nie mniejszą popularnością cieszą się kompozycje, gdzie biel kwiatów przepleciona jest z głęboką zielenią traw i drobnych kwiatuszków. Bukiet cały jak szmaragd? Czemu nie!

bukiet ślubny z zieloną wstążką

Zieleń w ubiorze


Za ryzykowne możecie uznać szmaragdowe elementy strojów ślubnych, ale tak naprawdę są szalenie oryginalne, odważne i trendy. Jeśli panna młoda jest tradycjonalistką, świetnie sprawdzą się na przykład złote kolczyki lub bransoletka z zielonymi kamieniami. Silnymi akcentami mogą być też szmaragdowa opaska we włosach, fascynator z zielonymi perełkami lub nieprzeciętne buty na obcasach. Ciemną zieleń można też wpleść w suknie druhen lub w całości uszyć je z materiału w takim kolorze. A u pana młodego? Jeśli to wesele boho, to może wyróżniające się szelki, skarpetki albo szmaragdowa poszetka? O krawacie czy musze nie wspominamy. 

Panna Młoda z druhenkami z zielonych sukienkach

Butonierka u świadka

buty, mucha oraz spinki Pana Młodego

Szmaragdowe dekoracje

Cudownie zielone mogą być też zaproszenia, czy też dodatki na sali weselnej: menu, tabliczki z imionami i nazwiskami gości, opakowania prezentów dla przybyłych, serwetki, obrusy, świece, kielichy czy wstążki. Jeśli zdecydujecie się na naczynia w takim odcieniu, dopełnijcie całość aranżacji złotymi sztućcami. Zachwyt gości z pewnością wzbudzą też szmaragdowe kompozycje roślinne i... posiłki z takimi właśnie detalami. Ciasta z niezwykle modnym teraz jadalnym mchem, tort wyglądający jak obsypany zielonym brokatem lub przekrojony minerał (to teraz prawdziwy must have!), artystycznie udekorowane ciasteczka.
To wszystko sprawi, że z pewnością nie pożałujecie, że Wasze przyjęcie nie jest całe w bieli! Pamiętajcie też, że szmaragdowy lubi towarzystwo blasku – wtedy efekt jest jeszcze bardziej baśniowy.

bukiet ślubny

świece ślubne

zielone serwetki na weselu