Jak zapakować zdrapki na ślub? Poznaj 6 ciekawych pomysłów!

Dziesiątki pudełeczek ze słodkościami i naręcze kwiatów – to bardzo miłe prezenty ślubne, jednak często stanowią dla młodej pary niedogodność związaną z transportem i przechowaniem. Między innymi dlatego coraz więcej nowożeńców prosi o zastąpienie tych upominków zdrapkami, które – choć niewielkie – stanowią dużą przyjemność podszytą dreszczykiem emocji. Jak je zapakować, by stały się efektownym podarunkiem?

Bukiet ze zdrapek krok po kroku

Bukiet ze zdrapek lotto i cukierków czy kwiatów to z pewnością jeden z najbardziej kreatywnych pomysłów! Jego wykonanie wcale nie musi być skomplikowane i czasochłonne. Wielkimi zaletami zdrapek są różnorodna tematyka (aż 80 wariantów do wyboru) oraz kolorowy wygląd, który odpowiednio wyeksponowany podkreśli charakter prezentu, a jednocześnie doskonale skomponuje się z pozostałymi elementami wiązanki. 

Do bukietu wystarczy wsunąć związane zdrapki zwinięte w ruloniki. Świetnie sprawdzi się tu zarówno kompozycja z prawdziwych kwiatów, jak i jej odpowiednik zrobiony na przykład z papierowych elementów (tu drobna podpowiedź: ich wykonaniem mogą zająć się najmłodsi). Kolorowe zdrapki możemy także przywiązać sznurkiem do specjalnych patyczków, a następnie udekorować lizakami, cukierkami oraz jajkami z niespodzianką i całość związać kokardką. Nawet jeśli nowożeńcy nie wygrają głównej nagrody, mogą osładzać sobie wspólne chwile.

Balon ze zdrapkami – prezent pełen radości

Równie ciekawa koncepcja to balon ze zdrapkami. Taki podarunek wygląda efektownie, ale też stanowi miłe zaskoczenie. Jego przygotowanie jest bardzo proste: wystarczy delikatnie nadmuchać balon, następnie umieścić w nim zwinięte w ruloniki zdrapki i na końcu dopompować do pełna. Można też próbować włożyć zdrapki do balonu jeszcze przed napełnianiem go powietrzem – wszystko zależy od tego, jakiej jest wielkości i ile zdrapek chcemy w nim zmieścić. Doskonale sprawdzi się tu zarówno jeden duży balon, jak i wiązanka stworzona z kilku mniejszych. 

Zdrapki ze słodyczami

Zdrapki jako prezent ślubny doskonale komponują się ze słodkościami – Lotto oferuje obecnie także zdrapki zapachowe, na przykład o aromacie czekolady (zdrapka Pudełko Czekoladek)! Wystarczy kupić elegancki kosz ze słodyczami lub przygotować kompozycję samodzielnie i dodatkowo ozdobić ją barwnymi i/lub pachnącymi zdrapkami. Efekt z pewnością zaskoczy młodą parę.

Zdrapkowe drzewko szczęścia

Aby zdrapki przyniosły nagrodę, potrzeba odrobiny szczęścia. Najlepiej dopomóc mu, tworząc przepiękne drzewko. Jego przygotowanie jest naprawdę proste: wystarczy umieścić w doniczce odpowiednio wysoki patyczek. Następnie przy pomocy kleju na gorąco przymocowujemy do niego zdrapki. Zwinięte kolorowe kartoniki mogą imitować kształtem liście i gałązki. Chwila wolnego czasu w połączeniu z kreatywnością pozwoli na stworzenie naprawdę efektownego drzewka!

Zdrapki do koperty

Niezależnie od tego, jaki prezent wręczamy nowożeńcom, niemal zawsze dołączamy do niego także kopertę z życzeniami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby delikatnie wzbogacić ten drobny podarunek. Wystarczy dołączyć do koperty szczęśliwą zdrapkę, a nawet kilka, aby zwiększyć szansę na wygraną.

Okolicznościowe etui prosto z kolektury

Jeśli natomiast brakuje wolnego czasu na przygotowanie upominku, pomocy możemy poszukać w kolekturze. Warto zapytać tam o piękne okolicznościowe etui, w którym zdrapki będą prezentować się naprawdę elegancko.