podróż poślubna

Dokąd w podróż poślubną? Najmodniejsze kierunki

Najpierw żmudne przygotowania, później pełen ekscytacji ślub i roztańczone wesele. A na samym końcu wyczekiwana podróż poślubna. Jaki kierunek wybrać, by ta podróż była naprawdę wyjątkowa?

Wrota do raju, czyli najmodniejsze kierunki podróży poślubnej

Zdecydowana większość par, to właśnie lenistwo na plaży, wybiera za cel podróży poślubnej. Seszele, Madagaskar, Wyspy Karaibskie, Malediwy albo Sri Lanka kuszą iście rajskimi plażami, błękitem wody i godzinami spędzonymi na spacerach przepięknymi plażami. W raju oczywiście nikt nie będzie się nudził, można bowiem pływać, nurkować i do woli korzystać ze słońca. Hitem wśród nowożeńców są także Wyspy Dziewicze, Antyle Holenderskie, Malezja, Mauritius i odległe wyspy Oceanii, takie jak Bora-Bora, Rarotonga i Kiribati.

Najmodniejsze kierunki podróży poślubnej

Szlak marzeń

Droga świętego Jakuba to idealna propozycja dla tych nowożeńców, którzy chcą swoją wspólną życiową drogę rozpocząć od naprawdę wzruszających chwil. Szlak wiodący od Roncesevalles do Santiago de Compostela, już od XI wieku prowadzi pielgrzymów m.in. przez Pampelonę, Estellę, Najerę, Ponferradę zapewniając piękne widoki, wielowiekowe zabytki i dodatkowo niezapomniane przeżycia duchowe.

Podróż dla nowożeńców

Cudna Islandia

Coraz częściej wybierany przez nowożeńców szlak prowadzi na Islandię. Wulkaniczna wyspa ma bowiem do zaoferowania wyjątkowe cuda natury. I choć młodzi małżonkowie nie wygrzeją się tu na ciepłym piasku, to z pewnością zobaczą nieprawdopodobnie piękne widoki. Urokliwy Reykjavik jest jedną z najmniejszych stolic świata i kusi kolorowymi domami, urokliwymi uliczkami i gościnnością mieszkańców. Zaledwie 100 km na wschód od stolicy znajduje się pole geotermalne Haukadalur z gejzerami, które wybuchając co kilkanaście minut, wyrzucają strumienie gorącej wody i pary wodnej. Także w Landmannalaugar nowożeńcy nie będą się nudzić. To właśnie tu gorące źródła bulgoczą niczym woda w garnku zachęcając do kąpieli.

Podróż poślubna

Kraj maharadżów

Miłośnicy orientu doskonale odnajdą się na drodze dookoła południowego skraju Indii, odwiedzając barwny Maduraj, Thrissur, Panaji, Mumbaj i Tiruwanantapura, z plażą Kowalam uznawaną, za jedną z najpiękniejszych na świecie. Indie to bowiem kraj pełen kontrastów, różnorodności natury, a także bajkowego przepychu królestwa Mogołów i ferii barw, o tańcu nie wspominając. Nowożeńcy z pewnością zachwycą się tu budowlami, naturą i ludźmi, a wieczorami obejrzą dobrą bolywoodzką produkcję.

Sprawdź:

Zmiana nazwiska po ślubie, a prawo w Polsce

Podróż dla nowożeńców - wersja dla wyjątkowo odważnych

Dzikie zwierzęta, zagrożone plemiona i wspaniałe krajobrazy afrykańskie to propozycja dla żądnych niezapomnianych wrażeń nowożeńców. W dodatku wyjątkowo odważnych. Zimbabwe, Afryka Południowa i Botswana to bowiem tereny piękne, ale nieprzewidywalne. Wielkie Zimbabwe to kolebka życia czarnoskórych ludów afrykańskich, a tuż za jej południowymi granicami rozpościera się Park Narodowy Krügera, w którym można podziwiać ponad 147 gatunków ssaków. Z pewnością nowożeńców zachwyci także Kanion Blyde River, widok różowych flamingów na Jeziorze Makgadikgadi oraz Wodospad Wiktorii.

cel podróży poślubnej

cel podróży poślubnej

Bałkany

Przez lata zapomniane wracają do łask. Urokliwe chorwackie, czarnogórskie, albańskie greckie lub  bułgarskie zatoczki będą idealnym miejscem wypoczynku, zwłaszcza, że można je oglądać także z pokładu jachtu sunącego po morzu. Wszechobecna na Bałkanach mieszanka kultur to bez wątpienia interesujący wybór dla nowożeńców stawiających nie tylko na wypoczynek, ale także odkrywanie nowych miejsc i zgłębianie historycznych zawirowań. Do tego przepiękne krajobrazy i smaczne jedzenie oraz lokalne trunki. 

najmodniejsze kierunki podróży poślubnej

Jaki wybrać cel podróży poślubnej w Polsce?

Choć to wciąż rzadko spotykane, w podróż poślubną można się wybrać także po Polsce. Mnóstwo tu bowiem urokliwych miejsc, jak np. piękne Zalipie w województwie małopolskim, dzikie Kopytkowo w województwie podlaskim leżące na skraju rezerwatu Czerwone Bagno, Kozłówka w województwie lubelskim z pięknym pałacem lub Toruń, Sandomierz, Wrocław i wiele innych miast. Polska jest bowiem piękna i z pewnością da się tu doskonale wypocząć. Zwłaszcza, że rozwijający się przemysł turystyczny sprawił, że kraj pełen jest luksusowych hoteli, stanowiących doskonałe miejsce odpoczynku młodej pary, po pełnych atrakcji dniach.

cel podróży poślubnej

cel podróży poślubnej

Wyczekiwana podróż poślubna

Na etapie planowania ślubu, podróż, która ma być przedłużeniem jego celebracji wydaje się być tą najważniejszą w życiu. I choć może się okazać, że w przyszłości odwiedzicie jeszcze wiele pięknych miejsc i nazbieracie wiele pięknych wspomnień, na stare lata i tak ta wyprawa będzie w Waszej pamięci zajmować miejsce szczególne. Warto mieć to na uwadze, kiedy otoczenie będzie Was pytać, czy to naprawdę aż tak ważne dokąd pojedziecie. Odpowiedź jest prosta: tam, gdzie Wy uznacie, że chcecie uczcić to, że na Waszej drodze stanął ktoś, z kim zdecydowaliście się spędzić resztę życia. 

A zatem... bon voyage!

podróż dla nowożeńców