Targi Młodej Pary w Warszawie 27 października 2019 EXPO XXI Zobacz
Targi Młodej Pary w Krakowie 13 października 2019 EXPO KRAKÓW Zobacz
Targi Młodej Pary w Gdańsku 10 listopada 2019 AMBER EXPO Zobacz
Targi Młodej Pary w Ostródzie 17 listopada 2019 EXPO Mazury Zobacz
bukiet ślubny

Bukiety z owocami

Jesień obfituje nie tylko w piękne kolory, ale także w bogactwo owoców. Jabłka, gruszki, dziką różę, a także jarzębinę i inne jesienne owoce dostrzegli floryści i zaczęli wykorzystywać je tworząc zarówno jesienne bukiety dla panien młodych, jak i dekoracje ślubne sali, kościoła czy auta. Owoce są bowiem niezwykle wdzięcznym materiałem do dekorowania.

W bukietach idealnie sprawdzą się zarówno mniejsze owoce, takie jak śliwki czy czereśnie, jak i większe, np. granaty, które idealnie podkreślą fiolet i róż kwiatów. Zaskakującą ślubną wiązankę złożoną z mniejszych i większych jabłek otoczonych liśćmi, z powodzeniem może trzymać w dłoni jesienna panna młoda – na przykład podczas zaślubin w ogrodzie. Natomiast owoce czarnego bzu dodadzą klasy i uroku bukietom z hortensji oraz dalii.

Bez wątpienia owocowe bukiety, zwłaszcza jesienią, gdy natura obdarza nimi najobficiej, są interesującym elementem stylizacji panny młodej. Owoce na weselnym stole sprawdzą się także idealnie jako ozdoba lub np. podstawki pod tabliczki z imieniem i nazwiskiem gościa. Warto przemyśleć dekoracje z owocami kompleksowo, aby uniknąć karykaturalnego ich wyrazu – stąd najlepiej powierzyć to zadanie florystom.