Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz w pełni z niego korzystać zaloguj się
Targi Młodej Pary w Gdańsku 13 stycznia 2019 AMBER EXPO Zobacz
Targi Młodej Pary w Warszawie 10 lutego 2019 EXPO XXI Zobacz
Targi Młodej Pary w Krakowie 13 stycznia 2018 EXPO KRAKÓW Zobacz
sala weselna 2018

Dekoracje na ślub i wesele 2018

Źródło: wWelonie.pl
  • 13.03.2018

Jeśli chcesz, żeby Twoje wesele było zgodne z modą, musisz spełnić kilka podstawowych warunków i nie możesz zapomnieć o żadnym szczególe. Liczy się każdy detal – od wiązanki ślubnej, przez ozdoby na stołach, aż po akcenty w Twoim wyglądzie. Bądź panną młodą na czasie! Oczywiście, jeśli tego chcesz.

Modne dekoracje ślubne 2018 – panna młoda

Zacznijmy od wyglądu głównej bohaterki dnia. Panna młoda w tym roku powinna postawić na nietuzinkowe rozwiązania. Po pierwsze, niezapomniany bukiet. Trendy nakazują, aby był ułożony w kontrolowanym nieładzie, a do tego miał spore rozmiary. Musi być też kolorowy – zieleń rządząca w 2017 powinna ustąpić miejsca urokliwym pastelom lub ciemnym barwom ładnie komponującym się z posrebrzanymi czy pozłacanymi liśćmi. Na topie są też bukiety z sukulentów i przyozdobione wijącymi się grubymi wstążkami.

kolorowy bukiet ślubny

 Kolorowe bukiety ślubne - nowy trend na 2018

Panna Młoda trzymająca duży bukiet ślubny

Kwiaty są tak popularne, że wkroczyły również na suknie w formie haftów 3D. Często towarzyszą im perły, które obecnie goszczą też na innych częściach garderoby: butach, okryciach wierzchnich, spinkach do włosów i w biżuterii. Inne trendy wśród damskich kreacji to także dosyć kontrowersyjne czarne detale oraz wielkie kokardy i suknie kaskadowe.

fryzura ślubna Panny Młodej

Modne dekoracje ślubne 2018 – wystrój wnętrz i dodatki

Jeśli chodzi o pozostałe elementy ślubu i wesela, trzeba się liczyć z tym, że salony opanowała natura. Odniesienia do niej są nie tyle pożądane, ile wręcz obowiązkowe. Hitem są na przykład podwieszane rośliny, które umieszcza się nad stołami. Mogą mieć formę kwiecistych dywanów do góry nogami albo niezwykle ciekawych wieńców. Te ostatnie kojarzą się głównie z okresem świątecznym, ale teraz styliści przekornie wprowadzili je na salony. Warunek konieczny? Dużo zieleni, wystających gałązek i kolorowych płatków.

kwiatowe dekoracje sali weselnej

Podwieszane dekoracje kwiatowe 

wiszące kwiaty na weselu

Interesującym pomysłem są także zaproszenia w formie innej niż papierowa. Pod tym względem trendy widziały już wiele, a teraz proponują drewniane szkatułki, kawałki kory czy koperty ozdobione szyszkami, mchem bądź innymi leśnymi elementami. W opozycji znalazły się z kolei adnotacje na... przezroczystym pleksi – to dopiero innowacja!

À propos, przejrzyste dodatki to kolejna propozycja. Oszałamiającą karierę robią bezbarwne krzesła czy stoły!

krzesła na ślubie

O kryształowych żyrandolach nie wspominając. Warto też zwrócić uwagę na wazony i świeczniki stojące wśród talerzy należących do gości – im bardziej eklektyczne i barokowe, choć wciąż geometryczne, tym lepiej. Łączenie przeciwieństw jest teraz w modzie.

wesele w szklarni

Innym istotnym szczegółem nawiązującym do przeźroczy jest wybór samego miejsca wesela. W 2018 roku powinno to być jak najmocniej przeszklone pomieszczenie. Szklarnia, oranżeria, sala z wieloma oknami od ziemi do sufitu to ideał. Także trendy jest organizacja ślubu i wesela w stylu industrial. Pisaliśmy o tym w innym artykule.

dekoracja stołu podczas wesela

I na koniec dobra wiadomość dla indywidualistów – zrywamy z tradycyjnym menu. Masz dość rosołu, ziemniaków i kotletów, ale za to uwielbiasz pizzę albo sushi? Świetnie! Aktualnie na weselach stawia się na swobodę i upodobania państwa młodych. Ma być smacznie i tak, jak lubisz.

serce zrobione z sushi

sushi na weselu