Targi Młodej Pary w Warszawie 27 października 2019 EXPO XXI Zobacz
Targi Młodej Pary w Gdańsku 10 listopada 2019 AMBER EXPO Zobacz
Targi Młodej Pary w Ostródzie 17 listopada 2019 EXPO Mazury Zobacz

Bukiet ślubny z dalii

Każda panna młoda marzy o bukiecie, który podkreśli jej piękno oraz suknię, którą wybrała. Wiązanka kwiatów to dodatek, który jest niezbędny i sprawia, że kreacja staje się pełna. Dobór odpowiednich kwiatów jest więc sprawą pierwszorzędną. Georginie, które Wam prezentujemy, są wartą rozważenia propozycją.

Szukacie pomysłu na zachwycający bukiet i florystyczną oprawę ślubu? Doskonale nadają się do tego dalie o rozetkowej, hipnotyzującej strukturze kwiatów, od których nie można oderwać wzroku. Ich inna nazwa to georginia, zaliczają się one do rodziny kwiatów astrowatych. Do Polski zostały sprowadzone z Ameryki Środkowej i są zazwyczaj hodowane w ogrodzie, jednak coraz częściej zyskują uznanie podczas tworzenia ślubnych bukietów. Nie bez powodu.

Dalie łatwo dopasować do koloru przewodniego wesela, gdyż georginia występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Kwiaty te to piętnaście różnych gatunków, a więc panna młoda będzie miała z czego wybierać. Dalie w odcieniach pomarańczu doskonale wpasują się w jesienny, wrześniowy ślub. Różowe, delikatnie pudrowe będą współgrać z suknią w kolorze écru i nadadzą weselu romantycznego charakteru. Ciemnofioletowe podkreślą elegancję ślubu i będą stanowić ciekawy kontrast dla jasnej sukni.

Dalie mają również różne formy, mogą być niepełne, półpełne bądź pełne. Istnieją georginie jednokolorowe i wielokolorowe. Bogaty wachlarz wyboru pozwala na stworzenie nietuzinkowej kompozycji.

Trafne połączenia

Oprócz szerokiej kolorystyki, dalie mają również inną zaletę – ich zapach jest prawie niewyczuwalny, co sprawia, że można je łączyć z innymi kwiatami – na przykład z kaliami czy różami. W ten sposób unikniemy mieszania woni, która mogłaby stać się przykra i ciężka. Nie przyćmią również zapachu ulubionych perfum panny młodej.

Dalie są kwiatami trwałymi i na pewno wytrzymają całą uroczystość, sesję ślubną i wesele. Można ich użyć również jako dekoracji stołów czy samochodu. Panna młoda nie musi obawiać się, że zwiędną bądź „omdleją”.

Te piękne kwiaty można wykorzystać w bukietach od lipca aż do początku października. Osiągają wysokość od czterdziestu centymetrów, nawet do półtora metra. Ich niechybną zaletą jest również niezbyt wysoka cena, co przy ogromnych weselnych wydatkach ma spore znaczenie.

Dalie dają wiele możliwości

Georginie wpasują się w rustykalny styl wesela, w jesienne wiązanki – można połączyć je ze słonecznikami czy hortensjami. Nawet bukiet klasycznych róż nabierze nowego wymiaru, kiedy dodamy do niego dalie. Istnieje wiele możliwości i tylko od wyobraźni panny młodej oraz florystki zależy, jak unikalną wiązankę stworzą. Może to być klasyczny, nieco ożywiony bukiet bądź romantyczny i delikatny. Dalie mają tę zaletę, że wpasują się w każdy motyw przewodni wesela.

Dalie to ciekawa propozycja dla kobiet, które cenią sobie oryginalność. Niedoceniane do tej pory georginie są coraz częściej wykorzystywane we florystyce ślubnej. Różnobarwność i wielorakość form zadowoli nawet najbardziej wymagającą pannę młodą. Zaletą jest również trwałość i stosunkowo niska cena, a także fakt, że dalie można połączyć z dowolnymi kwiatami – są na tyle uniwersalne, że wyglądają ładnie w każdym zestawieniu. Dalie to doskonały wybór dla tych narzeczonych, które cenią sobie delikatne piękno i nienachalny romantyzm.

Ślub cywilny z weselem na Ranczu w Dolinie - magiczna uroczystość Ani i Łukasza