Bridal & Fashion Show – wielkie wydarzenie ze świata mody ślubnej

W ramach warszawskiej jesiennej edycji Targów Młodej Pary, miało miejsce wydarzenie ważne dla par planujących ślub i wesele – Bridal Fashion & Beauty

Kreatorami pokazów mody oraz strefy BRIDAL byli: zespół portalu ślubnego PlanujemyWesele.pl i organizatorzy Targów Młodej Pary. Na wybiegu zaprezentowano suknie ślubne, a także wizytowe oraz wieczorowe – z myślą o kobietach najbliższych pannom młodym. 

Swoje premiery miały kolekcje ślubne polskich projektantów mody: Doroty Goldpoint, Julii Gastoł i Lidii Kality oraz polskiej marki odzieżowej Cottonganic. Wśród propozycji projektantek sukien ślubnych – także w formie pokazów mody – pojawiły się suknie Anny Sarnowskiej, Atelier Inari oraz Eliany Kresy. 

Autorskie prace zaprezentowali też projektanci ze Szkoły Artystycznego Ubioru SAPU, w tym suknie ślubne, które zostaną poddane licytacji w ramach Allegro. Dochód zostanie przekazany Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu Prokocim w Krakowie. 

Indywidualizm i personalizacja w strojach ślubnych

Jako goście specjalni Bridal Fashion & Beauty przybyły projektantki Justyna Żmijewska (marka Rina Cossack) i Marta Trojanowska, a także znawca mody, kostiumograf i autor wielu publikacji na temat stylu – Tomasz Jacyków. 

W trakcie wydarzenia zarejestrowane zostały wywiady na temat ślubnego stylu, mody i samych projektów. Tomasz Jacyków udzielił fascynującej wypowiedzi na temat wyrażania osobowości przez ubiór i zachęcał do potraktowania ślubu i wesela jako okazji do stworzenia własnego spektaklu, który para i goście zapamiętają na długo.

- Zależało nam na stworzeniu oazy nieco oddzielonej od całych targów, gdzie pojawili się wystawcy oferujący wszelkie usługi i produkty potrzebne parom do zorganizowania ślubu i wesela marzeń. W ramach strefy BRIDAL zlokalizowanej tuż przy scenie, pojawili się projektanci prezentujący modę ślubną oraz styliści i dekoratorzy, dzięki czemu powstał spójny obraz i niejako przegląd tego, co z polskich propozycji może założyć na siebie obecnie panna młoda i bliskie jej kobiety – mówi Jakub Smęda, jeden z organizatorów Bridal Fashion & Beauty

Nude Is a New White

Pod taką nazwą przedstawiła swoją najnowszą kolekcję Anna Sarnowska. Nawiązuje ona do światowego trendu w modzie ślubnej, jakim jest kolor nude.
Odcienie beżu, zbliżone do karnacji skóry wielu Polek, przepięknie podkreślają biel koronek oraz tworzą delikatną iluzję nagości, dzięki czemu panna młoda wygląda niezwykle kobieco, eterycznie, zmysłowo i lekko. – Ta lekkość wynika nie tylko z kroju sukni, ale i z użycia bardzo delikatnych tkanin – mówi projektantka. Zwiewne muśliny, opływające żorżety, miękkie tiule oraz piękne oryginalne francuskie koronki czynią suknię nie tylko piękną, ale też bardzo wygodną – dodaje. W zaprezentowanej kolekcji znaleźć można modele w różnych stylach – romantycznym, boho i glamour. 

Rozkosze lata o każdej porze roku

Eliana Kresa przedstawiła swoją najnowszą kolekcję Apulia 2020. Składają się na nią suknie o różnorodnych formach, fasonach i nietypowych rozwiązaniach. Jak zwykle nie brak w nich ultrakobiecych koronek i podkreślających atuty sylwetki dekoltów. Uwagę mocno przyciągają lejące się rozkloszowane rękawy, subtelne przeźroczystości i kroje przywodzące na myśl rozkosze lata. 

Druga odsłona kolekcji BRIDAL

Lidia Kalita od ponad 20 lat ubiera Polki, które doceniają w ubiorach awangardę. W jej butikach można znaleźć modernistyczne kolekcje OFFICE CODE, sezonowe kolekcje inspirowane obowiązującymi trendami oraz to, co najważniejsze w jej dorobku – suknie wieczorowe, z których słynie.
Wzorem światowych trendów w każdym sezonie do butików trafiają cztery kolekcje. Po sukcesie kolekcji sukien ślubnych BRIDAL, przyszedł czas na jej kolejną odsłonę. W trakcie pokazów Bridal Fashion & Beauty Lidia Kalita zaprezentowała drugą kolekcję o tej samej nazwie – tym razem suknie inspirowane są serialem Downtown Abbey. Motywem przewodnim stały się więc lata 20. ubiegłego wieku, przeniesione w awangardową przestrzeń naszych czasów. 

Podróż do słonecznej Sevilli

Projektantka, a zarazem właścicielka marki – Iwona Gastoł dba o bogatą i zróżnicowaną ofertę swojego atelier. Można w nim znaleźć przekrój kreacji – od klasycznych modeli, przez suknie o kroju syreny, aż po odważnie zdobione i niestandardowe propozycje. – Piękno jest pasją naszej marki, które przyświeca nam w pracy nad tworzeniem każdej kolekcji – mówi projektantka.
Iwona Gastoł oferuje ślubne i wieczorowe kreacje podkreślające urodę oraz osobowość kobiety. Wszystkie modele są niepowtarzalne i szyte na miarę.
Najnowsza kolekcja inspirowana jest klimatem słonecznej Sevilli. Stąd obecność zmysłowych kreacji z koronki, a także romantycznych sukien z tiulu i muślinu, w różnych odcieniach bieli oraz delikatnych pudrowych kolorach.

Wielopokoleniowe piękno

Dorota Goldpoint  – jak sama podkreśla – z przyjemnością ubiera nie tylko panny młode, ale i bliskie im kobiety. Wiele młodych par decyduje się na dobranie strojów najbliższych gości pod kątem kolorów i stylizacji – niezależnie od pokolenia. W takich kolekcjach ślubnych dominują pastelowe kolory pudrowego różu, kamiennego błękitu, lawendy, mięty i granatu. 

Strefa mody w ramach Bridal Fashion & Beauty

Wymienione wyżej marki zaprezentowały swoje propozycje – ubiorów ślubnych i przeznaczonych dla mam państwa młodych oraz druhen – także w imponującej strefie BRIDAL. W przepięknej scenerii stworzonej przez duet Państwa Janikowskich z pracowni Gdzie Szumi Las, można było oglądać i mierzyć kreacje, a także osobiście porozmawiać ze słynnymi polskimi projektantkami. 

Kolejne wydarzenie z cyklu Bridal Fashion & Beauty będzie miało miejsce już w styczniu 2020 r. W załączeniu przesyłamy krótkie wywiady z projektantkami, Tomaszem Jacykowem oraz z Jakubem Smędą – jednym z organizatorów pokazów mody i strefy BRIDAL oraz filmiki z pokazów mody. 

WYWIADY:

POKAZY MODY: