Targi Młodej Pary w Krakowie 6 listopada 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Gdańsku 23 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Rzeszowie 9 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Lublinie 2 października 2022 Zobacz
trendy ślubne 2022 dekoracje stołu pary młodej

TRENDY ŚLUBNE 2022 i 2023 ROKU. POZNAJ NAJMODNIEJSZE DEKORACJE WESELNE

Jakie najgorętsze trendy ślubne i weselne mają szansę cieszyć się powodzeniem w sezonie 2022-2023? Jak wyglądać będą dekoracje ślubne? Czy minimalizm wyklucza falbany i kokardy w sukienkach na wesele? Czy rozmiar jednak... ma znaczenie? – duże bukiety ślubne, pokaźnych rozmiarów dekoracje kwiatowe na stołach i pod sufitem. Małe wesela – konieczność czy wybór? I co mają z tym wspólnego stoły obfitości? Na te i wiele innych pytań, odpowiadamy w poniższym artykule.

Trendy ślubne 2022. Duże bukiety ślubne i ozdoby pod sufitem

W minionym sezonie na weselach pojawiały się kwiatowo-roślinne ozdoby podwieszone dość nisko nad stołami. Rozpoczęty sezon zaskakuje popularnością imponujących dekoracji na stołach, ale i ozdób podwieszonych na suficie – na przykład w formie papierowych lamp czy figur geometrycznych. Ultramodne stają się też duże bukiety i wiązanki ślubne. Warto tu wspomnieć, że najbardziej efektownie prezentują się one w stylizacjach u wysokich kobiet – zarówno tych o pełnych kształtach, jak i szczupłych. Niższe panie i te, które wybierają bogato zdobione lub obszerne suknie, wspaniale będą prezentować się, trzymając w dłoniach mniejszy bukiet, ale za to z elementami zwisającymi do poziomu połowy uda.

duży bukiet ślubny

Zdjęcie: Oreshkov.pl

bukiet ślubny

Zdjęcia: Damian Łukasz Weddings 

duży bukiet ślubny

Zdjęcie: Magda Brańka Studio

duży bukiet ślubny

Zdjęcie:  Ślubna Pracownia Konsultanci Ślubni

dekoracja sali weselnej. Trendy ślubne 2021

Zdjęcie: Patryk Szypuła Fotografia

dekoracja sali weselnej. Trendy ślubne 2021

Zdjęcie: Studio Moments

Szukasz sali weselnej? Sprawdź oferty w swoim regionie →  SALE WESELNE

Dekoracje weselne z lampek – hot trend sezonu 2022

Ten pomysł na dekorację chyba nigdy nie straci na popularności. Lampki o ciepłym świetle tworzą tak niesamowity klimat we wnętrzu, na ogrodowym party pod chmurką i w namiotach weselnych, że trudno się temu dziwić. Ponieważ w tym sezonie tak bardzo zwracać będziemy uwagę na sufit, oczywiście pierwszym miejscem, gdzie oświetlenie z lampek powinno się pojawić jest właśnie on. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby kontynuować dekorację na ścianach – na przykład w formie przedłużenia krzyżujących się sznurów świetlnych u góry. Ścianka za stołem pary młodej, bezbarwne słoje i wazony na stołach, przód sceny, na której wystąpi zespół – to także dobre miejsca na świetlne dekoracje. 

Dekoracje weselne z lampek

Zdjęcie: Niebieskie Migdały

Dekoracje weselne z lampek

Zdjęcie: Niebieskie Migdały

Dekoracje weselne z lampek

Zdjęcie: Ciecielowski.pl

Dekoracje weselne z lampek

Zdjęcie: Stanisław Skotnicki Fotografia

Dekoracje weselne z lampek

Zdjęcie: FotoAP Weddings

Na party w ogrodzie świetnie sprawdzą się też kolorowe lub białe żarówki – nad stołami, ale i nad parkietem, jeśli tańce mają odbywać się pod gołym niebem. 

Trendy ślubne 2022. Personalizacja ślubu i wesela, czyli powiedzcie wyraźnie, że to właśnie Wasz dzień!

W sezonie ślubnym 2022/2023 nie ma miejsca na wydarzenia, na których ktokolwiek miałby mieć wątpliwości, jaka jest para młoda! Dziś to już nie tylko imiona na ściance za młodymi i na zaproszeniach ślubnych oraz reszcie papeterii.

Dekoracje weselne. Tablice ślubne

Zdjęcie:  Ślubna Pracownia Konsultanci Ślubni

personalizowana ścianka ślubna

Zdjęcie: Sowa Media reportaż fotograficzny

personalizowana ścianka ślubna

Zdjęcie: CELEBRITY PROJECT

Czym mniejsze i bardziej intymne wesele, na którym gościć będziecie osoby, które są Wam bliskie i przed którymi chcecie uchylić rąbka tajemnicy na temat Waszej relacji, tym większe jest pole do popisu. Zdjęcia z czasów zanim się zaręczyliście, Wasze fotki z dzieciństwa, ale i te, które pokazują czułość między Wami i jak spędzacie razem czas, stanowić będą wspaniałą prezentację tego, dlaczego goście doznają zaszczytu dzielenia z Wami tak ważnych chwil.

dekoracja weselna świeczki

Zdjęcie: The Magical Events

dekoracje weselne ze zdjęć.

Zdjęcie: Projekt35

Upominki dla gości z Waszymi imionami i datą ślubu, np. słoiczek z sukulentem czy konfitura własnej roboty? A może żartobliwe dopiski na winietkach, opisujące powiązanie danego gościa z parą młodą, np. Staszek Nowak – ulubiony wujek Panny Młodej? ? Zróbcie tak, żeby każdy poczuł się ważny i mile widziany – to także ważny obszar personalizacji ślubu i wesela.

ZNAJDŹ FLORYSTĘ NA SWÓJ ŚLUB → FLORYSTYKA

Trendy ślubne 2022. Konkretny motyw przewodni wesela 

Ale to już było... No było, i na tyle się sprawdziło, że wybór motywu przewodniego ślubu i wesela nadal pozostaje popularnym trendem na sezon 2022/2023. To niejako przedłużenie tematu personalizacji, bo motywem przewodnim może być nie tylko kolor czy jakiś element natury martwej lub ożywionej, ale i ważny dla Was temat. Morsujecie? ? Dbanie o zdrowie i aktywność fizyczna są dla Was ważne? Pokażcie to w Waszych dekoracjach Sali weselnej, papeterii ślubnej – zarówno obrazem, jak i słowem. Może zabawny tekst na zaproszeniach, zachęcający do zrobienia sobie dyspensy od zdrowego stylu życia na największe wydarzenie towarzyskie roku? I koniecznie Wy na rowerach lub... morsujący. ?

trendy ślubne 2021

Jeśli motywem przewodnim ma być kolor, to warto posłużyć się wytycznymi co do zasad łączenia kolorów, żeby było „bezpiecznie” i naprawdę efektownie. Czy wiecie, że – na przykład – kolor fioletowy, butelkowo-zielony i złoty (lub żółty) tworzą piękną triadę? O tym, jakie kolory mają szanse stać się hitami na ślubach i weselach 2022/2023 przeczytacie poniżej. 

Personalizowane obrączki ślubne

Zdjęcie: Kocięda na Ślubach

Dekoracje ślubne – najmodniejsze kolory  w 2022 i 2023 roku

Wśród kolorów mogących stanowić wspaniały motyw przewodni, aktualnie najwyższe notowania u znawców trendów ślubnych mają: ultramarine green, fired brick, classic blue, sleet – to na dużych bazowych powierzchniach – na przykład ścianka za stołem pary młodej, zasłony, kotara sceny, obrusy, ścianka do zdjęć, barwa mocno obecna w dekoracjach kwiatowych. No i oczywiście w bukiecie panny młodej! Wśród barw, które rekomendujemy bardziej dla detali są: green sheen, rose tan, choć i one sprawdzą się dobrze w wyrazistym rozmiarowo wydaniu. Wymienione nazwy są raczej fachowe, dyktowane standardami Instytutu Pantone, pochylmy się więc nad praktycznym aspektem wykorzystania tych barw. 

Dekoracje ślubne. Sleet, classic blue czy rose tan? Jaki kolor przewodni na ślub 2022/2023?

Sleet to prawdziwy kolor-król, od lat we wnętrzarstwie i garderobie, teraz wchodzi na weselne salony. Ten ponadczasowy szary to nie tylko piękna baza na stoły, ale i doskonały wybór dla pana młodego o ciemniejszej karnacji. 

trendy ślubne 2021. Dekoracja kwiatowa

trendy ślubne 2021

Zdjęcie: Justyna Zagarlicka Wedding Planner

Ultramarine green to głęboka zieleń z domieszką niebieskiego – zdecydowanie chłodna barwa i bardzo elegancka. Może jako awangardowa spódnica sukni ślubnej lub chociaż zapaska i akcent kwiatowy we włosach czy bukiecie? To także świetna barwa na salę weselną – dla serwet przy talerzach i świec.

trendy ślubne 2021

trendy ślubne 2021

Zdjęcie: Pracownia KRA

Fired brick – zdecydowany odcień bordo, lekko przybrudzony brązem. Jak szlachetne stare cegły. Ideał na garnitur dla rudzielca! Wspaniały materiał na kokardy na krzesła dla gości i akcenty na stole. No i na dekoracje pod białym sufitem!

trendy ślubne 2021

Classic blue jest ponadczasowy, więc nie będziemy się rozpisywać – powiemy tylko: klasyczna elegancja i szyk.

trendy ślubne 2021

Zdjęcie: Justyna Grzymała Wedding & Events

Zdjęcie: Flauers

Green sheen to barwa dla odważnych – jest żółta, a właściwie... kwaśno-zielona. Naszym zdaniem – kolor IDEALNY na wiosnę! 

trendy ślubne 2021

trendy ślubne 2021

Rose tan jest delikatny, choć intensywny. Spokojny, ultraromantyczny ciemny różowy. 

trendy ślubne 2021

trendy ślubne 2021

Który kolor byście wybrały? ?

Trendy ślubne 2022. Małe wesela i kameralne przyjęcia ślubne w domu, czyli mniej nie znaczy gorzej

Przed czasem pandemii koronawirusa kameralne wesela wybierały głównie te pary, które cenią sobie możliwość indywidualnego kontaktu z gośćmi i te, które nie chcą przeznaczać zbyt wielkiego budżetu na przyjęcie ślubne. Powodów oczywiście może być więcej, jednak obiad w domu raczej nie był często stosowanym rozwiązaniem. No racja, jeszcze zależy, jaki ma się dom.

kameralne przyjęcie weselne

Zdjęcie: Piotr Sękara fotografia

Sytuacja epidemiczna pierwotnie wymusiła takie rozwiązanie, jak świętowanie zawarcia związku małżeńskiego w przydomowym ogrodzie lub właśnie w mieszkaniu. Wiele par doceniło to rozwiązanie, chcąc, aby przysięga małżeńska już miała miejsce (ile można czekać!), a radość z nowej wspólnej drogi życia nie została zdewastowana przez aktualną sytuację na świecie. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku i zgodnie z zasadami pozwalającymi na zachowanie bezpieczeństwa zdrowotnego uczestników wydarzenia. Mikro wesela są więc odpowiedzią na zastaną sytuację. Jak to było...? Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi co się ma? ?

Trendy ślubne 2022. Stoły obfitości, czyli stół szwedzki lub... wiejski na bogato!

Stoły wiejskie na dobre zagościły na polskich weselach. Nic dziwnego – miłośników wybornych mięs i wędlin u nas nie brak. 2021 i 2022 niosą jednak ze sobą pewną odmianę w trendach kulinarnych na weselach – teraz stoły mają robić ogromne wrażenie obfitością wiktuałów: sery, owoce, warzywa grillowane i wycięte w dekoracyjne kształty, owoce morza.

stoły wiejskie na weselu

Zdjęcie:  Biesiada Catering

Oprócz ogromu i różnorodności menu, znaczenie ma też forma ułożenia jedzenia. I tak pojawią się na stołach wielkie ogrody, serca, a nawet smoki! ? Ograniczeniami są tu (tylko): wyobraźnia, rozmiar sali weselnej oraz zapotrzebowanie kaloryczne gości. ?

stoły wiejskie na weselu

stół obfitości na weselu

Zdjęcie: KIN SUSHI

Minimalistyczna panna młoda – suknia ślubna i fryzura ślubna. Trendy ślubne 2022.

Mało, mniej, minimalistycznie! Proste suknie bez koronek, ozdób, za to z doskonałej jakości tkanin o ciekawej teksturze. Monochromatycznie w stroju, prawie nude-trend w makijażu i naturalne proste uczesanie. Jeśli reflektor na twarz, to albo na usta, albo na oczy (do zdjęć można oczywiście wzmocnić malunek). Nie podoba się?! Weźcie z tego dla siebie, co chcecie! ? Prosta suknia nie wyklucza przecież imponującej biżuterii.

minimalistyczna panna młoda. Trendy ślubne 2021

Zdjęcie: Szymon Czerwiński Photography

Z suknią z dekoltem w łódkę wspaniale będą wyglądać rękawiczki (w białej wersji) jakie uwielbiała Audrey Hepburn. Tren nie będzie przesadą, jeśli cała suknia będzie podkreślała swoją prostotą kolumnową figurę panny młodej. A może lejąca się kreacja z mięsistej tkaniny, pozornie skromna – z niespodzianką w postaci głębokiego dekoltu na plecach. 

minimalistyczna panna młoda. Trendy ślubne 2021

Zdjęcie: Magda Brańska Studio

 

minimalistyczna panna młoda. Trendy ślubne 2021

Zdjęcie: Mariusz Tomżyński Fotografia

Ten wskazany minimalizm odnieślibyśmy bardziej do oszczędności motywów, akcentów i ozdób. Ale trudno zaprzeczyć, że to, co proste potrafi zrobić niesamowitą robotę! U niektórych projektantów pojawiły się wielkie kokardy u dołu pleców. Zauważyliśmy także falbany – ale to już w sukienkach u druhen, często wzorzystych, co paradoksalnie jeszcze dobitniej podkreślić może klasyczną stylizację panny młodej. 

minimalistyczna panna młoda. Trendy ślubne 2021

Zdjęcie: Barbara Duchalska Fotografia & Retusz

A, i jeszcze jedno! Po latach królowania opasek, fascynatorów i wianków, na głowy panien młodych powracają welony! I to w wielkim stylu! I, chcąc ocenić, „o co chodzi projektantom”, przyznajemy, że majestatycznie ciągnący się za kobietą w bieli welon, z prostej kreacji uczyni królewski efekt! 

Trendy trendami, indywidualność to jest to!

Z trendami jest trochę jak z pogodą w górach – do ich zapowiedzi dobrze podchodzić z rezerwą, ale i dobrze pamiętać, że wracają, więc są już sprawdzone ?. Jeśli więc podoba Wam się jakiś pomysł albo akcenty, które widzieliście na zdjęciach ślubnych, kiedy szukaliście fotografa na wesele, nie miejcie żadnych wątpliwości co do wykorzystania ich. To jest Wasze święto i to Wy decydujecie, czy dana moda jest spójna z tym, co Wam się podoba i z czym będzie się dobrze czuli.

Życzymy Wam pięknego i zdrowego ślubu oraz wesela!

  1. Garnitur w kratę dla pana młodego - nowy trend!
  2. Wesele w stodole - poznaj wady i zalety!