Modny tort ślubny.

Modne torty weselne 2019

Najmodniejsze torty weselne 2019 roku na pewno nie będą nudne. Popularne do tej pory minimalistyczne naked cakes zostaną zastąpione przez ciasta bogate, trójwymiarowo zdobione, różnych kształtów, kolorów i z metalicznymi dodatkami. Najważniejsze? Mają przypominać dzieła sztuki.

Minimalistyczne trendy obowiązywały w branży ślubnej jeszcze w zeszłym roku, jednak w 2019 to zdecydowanie się zmieni – przynajmniej jeśli chodzi o torty. Wcześniej na stołach rządziły tak zwane nagie ciasta – eleganckie, ale mimo wszystko skromne. Specjaliści pożegnali je jednak bez smutku, by na ich miejsc przywitać ciasta robione na indywidualne zamówienie, najlepiej w pracowni rzemieślniczej. Warunek podstawowy jest bowiem jeden – tort ma być jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, precyzyjny. Zupełnie jak dzieło sztuki.

pastelowy tort ślubny

Tort weselny 2019 – zdobienia 3D i pyszne owoce jako dekoracja

Przez najbliższych kilkanaście miesięcy ciasto stanowiące punkt kulminacyjny przyjęcia ma być strojne, wielopiętrowe. Najlepiej, jeśli zostanie ozdobione oryginalnymi trójwymiarowymi akcentami: kwiatami, liśćmi, geometrycznymi konstrukcjami. Również jego struktura nie powinna być zwyczajna i gładka, a naśladująca znane nam materiały. Pożądane są więc warstwy pikowane, w kratkę, romby, przypominające rysunek cegieł, marmurkowe czy wyglądające jak obsypane grubym piaskiem (najlepiej w metalicznym odcieniu).

modny tort ślubny

Cenione będą również świeże owoce – w alternatywie do kaskad kwiatów spływających po wszystkich piętrach tortu. Najlepiej sprawdzą się słodkie figi, miniaturowe jabłka, jagody, jeżyny, granat, wiśnie, maliny i tym podobne. Cukiernicy słusznie zauważają, że to rozwiązanie najlepiej komponujące się z ciastami o tradycyjnej recepturze i mimo wszystko bardziej skromnymi w kwestii kolorystyki i dekorów.

tort weselny z figą

Tort weselny 2019 – zamiast okręgu... sześciokąt

Młode pary chcące wyróżnić się swoim tortem weselnym w 2019 roku będą mogły zamówić ciasto o heksagonalnym kształcie. To jeden z najgorętszych trendów. Jeśli dodać do tego metaliczne detale, marmurkowe wzory czy kwiatowe akcenty, otrzymamy prawdziwy ślubny hit! Tego typu ciasto idealnie wypełnia cukierniczą lukę, jaka powstała między weselami ultranowoczesnymi a tradycyjnymi, podążającymi w stronę elegancji.

Tort weselny 2019 – jak namalowany obraz

To inspiracja, która skradnie serca wszystkich par o artystycznych duszach. Specjaliści jednogłośnie zachwycili się wielokolorowymi tortami, które są ręcznie pomalowane i wyraźnie widać na nich pociągnięcia pędzla, rysy i drobne niedoskonałości czyniące minidzieło bardziej autentycznym.

malowany tort weselny

Równie pożądane są metaliczne detale, najlepiej w kolorze miedzi czy różowego złota, które w 2019 roku ponownie wkraczają na salony. Specyficzne odcienie nadają nieco industrialny charakter, dzięki czemu w obliczu aktualnych trendów są bardziej modne niż srebro, czy nawet żółte złoto.

ciemny tort ślubny

Tort weselny 2019 – czarny, wręcz gotycki

Na koniec trend, który w pierwszy momencie może się wydawać nie do pomyślenia. Ale... w 2019 roku właśnie o to chodzi – tort weselny ma łamać schematy i być niezapomniany. Wbrew pozorom czarne ciasto wcale nie musi gryźć się z pozostałymi elementami wystroju stołów czy sali. Ciemną tonację można obłaskawić chociażby metalicznymi (tu akurat idealnie nada się złoto) dekorami, odrobiną pasteli czy świeżymi kwiatami. Efekt będzie wyjątkowy, wręcz luksusowy. Jeśli planujecie ślub jesienią bądź zimą, black fondant cake to Wasz must have.

torty weselne 2019

Równie ekskluzywnie zaprezentuje się tort w szarej tonacji imitującej marmurowy deseń. Najlepiej będzie grał ze złotymi akcentami.

geometryczny tort ślubny

Nietuzinkowe pomysły na prezenty dla młodych