Para Młoda przed Ołtarzem

Klasyczna suknia ślubna? To synonim elegancji, prostoty i szyku

Źródło: Magdalena Szczucka - ślub naturalnie

Mogłoby się wydawać, że w czasach mody na vintage i boho panny młode rezygnują z tradycyjnego looku. A jednak klasyczne suknie i eleganckie upięcia ślubne cieszą się niezmienną popularnością wśród przyszłych mężatek. Jeśli i Wy należycie do grona kobiet, którym w dniu ślubu zależy na szykownym wyglądzie, nawiązującym do prostych, klasycznych form, to poniższe wskazówki z pewnością przypadną Wam do gustu.

Miłośniczki minimalizmu wiedzą doskonale, że proste wcale nie musi oznaczać nudne. W przypadku mody ślubnej klasyczny wygląd nie oznacza całkowitej rezygnacji z drobnych koronek, barwnego bukietu czy wyszukanych dekoracji. Klasyka w ślubnej nomenklaturze to jednak przede wszystkim elegancja i szyk, daleko jej do kwiatów we włosach czy mini-stożków siana na weselnym stole. Pamiętajcie o tym decydując o charakterze Waszej uroczystości.

elegancka Panna Młoda w gładkiej sukni ślubnej

Klasyczna dopasowana suknia ślubna z odkrytymi plecami

Panna Młoda w gładkiej sukni ślubnej z eleganckim bukietem

Zdjęcie: Wilczkiewicz Fotografia Ślubna

Elegancka Para Młoda przed Ołtarzem

Zdjęcie: Magdalena Szczucka - Ślub Naturalnie

ZNAJDŹ fotografa na swój ślub → FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Elegancka i prosta suknia ślubna dla klasycznej panny młodej

Ta szczególnie wytworna kreacja odznaczać się powinna wysokiej jakości tkaniną oraz prostą formą. Suknie klasyczne nie posiadają falban, podpięć czy kilku warstw tiulu. Górę kreacji tworzą najczęściej elegancko wykrojone dekolty i małe, delikatnie odstające rękawki, nawiązujące do królewskiego stylu, dół z kolei naturalnie i rozłożyście układa się na sylwetce.

Pierwszy taniec Pary Młodej

Zdjęcie: Projekt35

Modna suknia ślubna dla klasycznej panny młodej raczej powinna być długa, nie pasują do niej też różnego rodzaju rozcięcia. Minimalne, niemal symboliczne hafty i koronki są dopuszczalne pod warunkiem, że stanowią subtelny dodatek i podkreślają końcowy efekt. Klasyczny krój może nawiązywać do antycznych wzorów sukni, do fasonów typu tuba lub kreacji satynowych, inspirowanych stylem art-deco. Wytwornie można też zaaranżować krój typu empire, mimo, że jest on kojarzony przede wszystkim z sielskimi stylizacjami – wystarczy rezygnacja z takich strojnych upiększeń, jak bufiaste rękawy lub bogate hafty.

Panna Młoda w dopasowanej eleganckiej sukni ślubnej

Zdjęcia: Patrycja Kierońska Fotografia

Elegancka Para Młoda wychodzi z kościoła

Zdjęcia: sunsetstory.pl - fotografia ślubna

Panna Młoda w gładkiej, klasycznej sukni ślubnej z druhnami

Zdjęcie: sunsetstory.pl - fotografia ślubna

spacerująca Para Młoda

Zdjęcie: Paweł  Bator  Fotograf

Zmysłowa i elegancka Panna Młoda w sukni ślubnej z odkrytymi plecami

Elegancka para Młoda w hotelu

Zdjęcie: ARTE STUDIO

ZNAJDŹ kamerzystę na swój ślub → WIDEOFILMOWANIE

Eleganckie upięcie ślubne

Fryzura powinna być przedłużeniem i dopełnieniem całej stylizacji. Dlatego o jej charakterze warto zadecydować dopiero wtedy, gdy będziecie już pewne wyboru dotyczącego sukni ślubnej. Eleganckie upięcia ślubne to z pewnością ponadczasowe gładkie koki, upinane najczęściej w niższych partiach głowy, nad karkiem lub nieco z boku.

Elegancka fryzura ślubna

Fryzura ślubna elegancki niski kok

Zdjęcie: Fotografia filmowanie pakiet 

Niezwykle szykownie potrafią też wyglądać rozpuszczone, odpowiednio wymodelowane i wygładzone włosy (nawiązujące na przykład do epoki Wielkiego Gatsby`ego), a także rozmaite warkocze i zaplecenia. Pamiętajcie jednak, że klasyczna ślubna stylizacja nie lubi artystycznego nieładu i celowego chaosu na głowie, tak modnych w trendach rustykalnych.

Wysoki kok upięcie ślubne Panny Młodej

Elegancka Panna Młoda z czerwonymi ustami z Panem Młodym w czarnym garniturze

Zdjęcia: Natalia Rakuś Fotografia 

Klasyczna elegancja –  makijaż ślubny panny młodej

Make up łączący szyk i prostotę oparty jest najczęściej na minimalizmie i klasycznym podkreślaniu kobiecości. Na powiekach nie znajdziecie raczej kolorowych cieni, oczy podkreślane są za to delikatnymi, jasnymi barwami i starannie wytuszowanymi rzęsami. Kropką nad i klasycznej kobiecej stylizacji będą oczywiście czerwone usta. Brunetkom polecany jest makijaż, w którym pierwsze skrzypce gra ciemna oprawa oczu, a usta pomalowane są delikatnie.  

Panna Młoda w klasycznym makijażu ślubnym

elegancka para młoda w samochodzie

Zdjęcia: Rado Fotografia Ślubna

Klasyczny, ponadczasowy bukiet ślubny

Nadając elegancki i klasyczny charakter ślubnej wiązance warto pamiętać właściwie tylko o tym, by tworzyły go kwiaty z jednego lub maksymalnie dwóch gatunków. Klasyka daleka jest od kaskadowych bukietów boho, tworzących barwny nieład, nie po drodze jej też raczej z polnymi kwiatami. Klasyczny, ponadczasowy bukiet ślubny skomponujemy z róż, piwonii, eustomy, hortensji, kalii lub storczyków.

klasyczny bukiet slubny z peonii

eleganckie bukiety ślubne z peonii

biały elegancki bukiet ślubny

delikatny bukiet ślubny

elegancka Para Młoda podczas sesji ślubnej

Zdjęcie: Rado Fotografia Ślubna

Tak naprawdę w przypadku tradycyjnej wiązanki większe znaczenie ma jej forma, a nie gatunki kwiatów, z których została wykonana. Klasyczny i ponadczasowy bukiet ślubny uzyskamy decydując się na minimalistyczną kompozycję w odcieniach różu, bieli lub ecru, występujących z niewielkim dodatkiem zieleni. Elegancka wiązanka stroni od przepychu, mającego postać takich sztucznych dodatków, jak koraliki czy koronkowe wstążki.

NAJLEPSI FLORYŚCI → FLORYSYKA

Eleganckie wesele  Gosi i Szymona w...drewnianej owczarni! Musicie to zobaczyć!