7 rad dla przyszłych Panien Młodych od Pauliny Zwarycz

Źródło: Jolanta Niedzielska

Swoje wesele w stylu glamour organizowała przez dwa lata. Na tyle skutecznie i owocnie, że po ślubie postanowiła zostać wedding plannerką! Przeczytajcie, jakie rady Paulina ma dla przyszłych Panien Młodych.

Panna Młoda:

Paulina Zwarycz (@paulinazwarycz)

Zdjęcie: Jolanta Niedzielska 

1. Nie stresuj się!

Ten dzień jest przede wszystkim dla was. Pamiętaj, że goście uczestniczą w weselach wiele razy, a wy w swoim ślubie tylko raz. Nie traćcie czasu na stres i niepotrzebne nerwy, a zamiast tego wykorzystajcie go na świetną zabawę. 

Zdjęcie: Jolanta Niedzielska 

2. Nie ulegaj presji otoczenia

Pamiętaj, że to wy organizujecie wasze wesele, jeżeli macie jakiś konkretny pomysł - zrealizujcie go! Nie patrzcie na to, co inni pomyślą i nie bójcie się zrealizować waszej nawet najbardziej szalonej wizji. To zupełnie normalne, że nie zadowolimy wszystkich, dlatego patrzmy na to, co nam się podoba i czego my chcemy. Nie sugerujcie się opinią innych, jak mówi stare przysłowie „jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził”. 

Zdjęcie: Jolanta Niedzielska 

3. Sprawdzaj ceny usług i planuj budżet

Przy organizacji wesela bardzo łatwo o niedoszacowanie budżetu, dlatego korzystajcie z dostępnych narzędzi, zapisujcie wasze wydatki i na bieżąco pilnujcie, jaka kwota została wam jeszcze do dyspozycji. A na samym początku, zanim ustalicie kwotę końcową, zorientujcie się, jakie są ceny usług w waszym mieście. Wtedy na pewno nic was nie zaskoczy.

Zdjęcie: Jolanta Niedzielska 

4. Bawcie się!

Bawcie się i korzystajcie z waszego wesela po to, by zapamiętać je jak najlepiej i najpiękniej. Wykorzystajcie w pełni ten dzień. 

Zdjęcie: Jolanta Niedzielska 

5. Zadbaj o detale

Nie wiem dlaczego, ale panuje mit, że goście chcą dobrze zjeść, potańczyć, a reszta jest dla nich mało ważna. Nic bardziej mylnego - wszystkie drobne szczegóły, które zaplanowaliśmy na naszym weselu zostały zauważone i docenione przez naszych gości! Warto się nad nimi pochylić. 

Zdjęcie: Jolanta Niedzielska 

Ślub rodem z Pinteresta w stylu glamour Pauliny i Dominika Zwarycz

6. Poświęć czas na sesję ślubną

Pomimo tego, że partnerzy często nie lubią zdjęć, spróbujcie uwiecznić wasze najpiękniejsze chwile podczas sesji zdjęciowej, a nawet kilku! To pamiątka na całe życie, zdjęcia pokazujemy naszym dzieciom, rodzinie, znajomym, oglądamy je przez długie lata, wspominając ten dzień. 

Zdjęcie: Jolanta Niedzielska 

7. Omów swoją wizję ślubu i wesela z partnerem

Zanim rzucicie się w wir organizacji, omówcie dokładnie wasze oczekiwania, co do wyglądu i przebiegu przyjęcia. Porozmawiajcie o tym, czy oboje na pewno chcecie mieć duże, wystawne wesele, a może mniejsze i skromniejsze? Czy chcecie zatańczyć pierwszy taniec i uczęszczać wcześniej na lekcje tańca? Ilu gości chcecie zaprosić? Przedyskutujcie każdy szczegół. To bardzo ważne, by wasza wizja była spójna, a ewentualne spory rozwiązane przed przystąpieniem do organizacji, która będzie o wiele przyjemniejsza, kiedy wszystko dokładnie wcześniej ustalicie. 

Zdjęcie: Jolanta Niedzielska 

  1. Artykuł: Helikopterem do ślubu, czyli historia, która buja w obłokach
  2. Artykuł: Odlotowa para, czyli o miłości Pilota z Finansistą - niesamowita sesja narzeczeńska!