Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz w pełni z niego korzystać zaloguj się
Motyw przewodni wesela, dekoracje na sali weselnej

Motyw przewodni wesela

Jak wybrać motyw przewodni wesela i jak wpleść go w dekoracje, a także o to, czy  w ogóle warto zawracać sobie nim głowę, zapytaliśmy naszą ekspertkę – Basię Lesiak, Agentkę do zadań weselnych.

Rozmawia: Anna Machnowska

Jak stworzyć klimat i sprawić, że ślub i wesele będą stanowić zachwycające estetycznie wydarzenie?

Klimat i charakter wydarzenia tworzy wiele elementów, które działają na nasze zmysły. Światło i jego barwa, kolory, gatunki i zapach kwiatów, muzyka, menu, aranżacja sali, stylizacja pary młodej – wszystko może być nośnikiem stylu przyjęcia. Ważne jest, by wszystkie te elementy się uzupełniały i równoważyły, dając poczucie spójności i estetyki. I nie chodzi tu o mocno rozbudowane instalacje. Czasem, by nadać wydarzeniu wyjątkowy charakter, wystarczą detale.

Sesja plenerowa w starej chacie

Źródło: Fotografia Dominika Dworszczak

dekoracje weselne w rustykalnym stylu

Źródło: Tomasz Twardowski Fotografia

Od kilku lat ogromną popularnością cieszy się termin „motyw przewodni ślubu i wesela”? Czy dziś to już synonim pięknego wesela?


Wyraźny styl i motyw buduje szczególną atmosferę, dzięki której goście czują, że biorą udział w określonym, przemyślanym organizacyjnie wydarzeniu i chętniej się w nie angażują. Wspólna pasja narzeczonych, to najlepszy motyw przewodni ślubu i wesela. Mogą poprzez niego wyrazić to, co dla nich ważne i co jest istotną sferą ich związku. Inspiracją, ale też i ograniczeniem jest styl miejsca w którym odbywa się wesele. Np. „Wielki Gatsby” sprawdzi się we wnętrzach typu glamour, w stodołach lepiej wybierać tematy folkowe i bliskie naturze. Warto też czerpać ze specyfiki sezonu, np. pory roku (jesienne wesele z motywem dyni), świąt.

Okrągłe stoły na sali weselnej

Źródło: Foto Design Monikam Steltmann

eleganckie dekoracje ślubne

Jakie formy może przybierać wybrany motyw?

 

Przewija się on w różnych elementach ślubu i wesela. Na przykład lawenda – wdzięczny motyw letniego przyjęcia, do wykorzystania jako kolor i kwiat. Pięknie wygląda w prostych rustykalnych dekoracjach; mydełka lawendowe mogą być uroczymi podarunkami dla gości, a lawendowa lemoniada będzie hitem wśród soft drinków. Albo motyw podróży – zaproszenia w formie boarding passów, numery stołów jako nazwy odwiedzonych przez parę młodą krajów, zabawa weselna związana z tańcami narodowymi. Jednak polecam umiar w wykorzystywaniu motywu, który ma być jedynie tłem dnia ślubu.

 

Panna Młoda z bukietem z wrzosów

Źródło: Natalia Rakuś Fotografia Ślubna

Motyw podróży na weselu

Źródło: Kocięda na Ślubach

Butonierka

Zdjęcie: Natalia Rakuś Fotografia Ślubna

Czy temat, wokół którego budujemy klimat uroczystości można przemycić także w  strojach ?

Stylizacje pary młodej powinny być ponadczasowe, a charakterystyczne akcenty tę uniwersalność zakłócają. Jeśli będzie to kolor przewodni, to na przykład zastosujmy go w bukiecie panny młodej i poszetce pana młodego.

Para Młoda w kościele

Źródło: Grzegorz Wrzosek Fotografia

Czyli lepiej jednak skupić się na dekoracjach?

Tu jest większe pole do działania, choć wyważenie nadal jest kluczowe, szczególnie w stosowaniu koloru przewodniego. Dużo lepiej prezentuje się jako akcent niż dominujący, i w efekcie przytłaczający element aranżacji. Świetnym pomysłem jest określenie motywu graficznego, który może pojawiać się w różnych miejscach, np. winietkach, kartach menu, tak jak np. popularny w tym sezonie liść monstery, gałązka eukaliptusa lub geometryczne wzory.

Eleganckie dekoracje na sali weselnej

Źródło: treetime.pl

tort weselny z topperem

Źródło: treetime.pl

Dziękujemy za rozmowę.

Nasz ekspert:

Basia Lesiak – Agentka do zadań weselnych. Certyfikowana konsultantka ślubna. Doświadczenie w tworzeniu eventów zdobywała organizując wydarzenia biznesowe, jednak najwięcej satysfakcji daje jej przygotowywanie klimatycznych ślubów i wesel. W realizacjach stawia na styl, budowanie wyjątkowej atmosfery i dobry nastrój narzeczonych i ich gości. Świetna organizatorka, perfekcjonistka, optymistka, żona i mama.

agentka do zadań specjalnych

http://agentkaweselna.pl/

https://www.facebook.com/MPBdream/
https://www.instagram.com/agentkaweselna/