Nie chcemy brać ślubu w Kościele katolickim - jakie mamy inne możliwości?

Źródło: Monika Chodak Photography

Kiedy jesteście w sobie zakochani, oświadczyny zostały przyjęte, a Wasze marzenie o wspólnej rodzinie zaczyna się spełniać - to czas, by wybrać datę i miejsce ślubu. No właśnie! Gdzie zawrzeć związek małżeński? W Polsce, ceremonie zaślubin odbywają się najczęściej w kościele katolickim. Tylko co w przypadku, gdy te miejsce nie przemawia do Was z różnych względów? Nie należycie również do osób, które chętnie udają się na mszę co niedzielę, a raczej przynależą tam z uwagi na rodzinną tradycję. Z drugiej strony zawarcie małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego pozostawia pewnego rodzaju niedosyt, te śluby trwają bardzo krótko i są nacechowane zbyt formalnym charakterem.  Zatem, jakie inne opcje posiadamy?

Organizacja:  The Rings Jagoda & Eliasz Dering

Zdjęcia: Monika Chodak Photography

Ślub z urzędnikiem na plaży 

Romantycznie, klimatycznie i z rozmachem. W dodatku pamiątką będą zdjęcia jak z Vogue :) Czyż nie brzmi to ciekawie? Możecie przyjechać nad morze, ale nie jest to konieczne. Ślub możemy zorganizować również nad najbliższym jeziorem. 

Składając wniosek do USC z prośbą o udzielenie ślubu w plenerze, musimy pamiętać, aby wybrane przez nas miejsce spełniało warunki bezpieczeństwa, a także pozwalało na zachowanie powagi sytuacji. 

Często może okazać się niezbędna pomoc osoby, która zaaranżuje to miejsce tak, aby wyglądało kurtuazyjnie, a jednocześnie oszałamiająco np. Wedding Planner. Na pewno będzie potrzebny stolik, przy którym podpiszecie dokumenty oraz awaryjnie namiot, w razie opadów deszczu. 

Koszt ślubu plenerowego w USC wynosi 1000 zł i zawiera koszt dojazdu urzędnika, na wyznaczonym obszarze. Dlatego czasami lepszą opcją jest wzięcie ślubu w Urzędzie, a następnie można wybrać jedną z poniższych opcji. ↓

Ślub w miejscu wesela z mistrzem ceremonii (ślub humanistyczny)

Jego zaletą jest możliwość wyboru osoby udzielającej ślubu. Możecie też poprosić o konkretną stylizację, adekwatną do weselnej aranżacji. Głównym zadaniem mistrza ceremonii jest przygotowanie scenariusza ślubu, ale z całą pewnością może pomóc również w przygotowaniu Waszych przysiąg. Więcej o ślubie humanistycznym przeczytasz TUTAJ →  Sprawdź, co to jest ślub humanistyczny i dlaczego cieszy się coraz większą popularnością!

ślub humanistyczny ceremonia

para młoda podczas ślubu humanistycznego

para młoda podczas ślubu humanistycznego

para młoda podczas ślubu humanistycznego

goście podczas ślubu humanistycznego

para młoda podczas ślubu humanistycznego obrączki

para młoda podczas ślubu humanistycznego przysięga małżeńska

zakładanie obrączek podczas ślubu humanistycznego

zakładanie obrączek podczas ślubu humanistycznego

zakładanie obrączek podczas ślubu humanistycznego

ślub humanistyczny

ślub humanistyczny błogosławieństwo

pocałunek pary młodej ślub humanistyczny

drewniane dekoracje podczas ślubu humanistycznego

wesele para młoda ślub humanistyczny

Ślub z pastorem w wymarzonej lokalizacji 

Jeżeli wierzycie w Boga, ale kościół Katolicki już skreśliliście, a nadal chcielibyście złożyć przed Nim Waszą przysięgę małżeńską - możecie poprosić o udzielenie ślubu Pastora dowolnego kościoła. Bez problemu dojedzie we wskazane miejsce i pobłogosławi Waszą wspólną drogę. Takiego ślubu może udzielić tuż po zawarciu małżeństwa w USC. Na pewno podzieli się z Wami mądrym słowem, a Wy poczujecie, że Wasza przysięga jest czymś więcej niż zwykłą obietnicą :)

dekoracje podczas ślubu na plaży

ślub na plaży obrączki ślubne na piasku

ślub cywilny na plaży para młoda

para młoda podczas ślubu na plaży

para młoda podczas ślubu na plaży

para młoda podczas przysięgi małżeńskiej ślub na plaży

goście otwierają szampana ślub na plaży

ślub na plaży zdjęcie z gośćmi

pocałunek pary młodej podczas ślubu na plaży

wesele na plaży

ślub na plaży zdjęcie z gośćmi

panna młoda z druhnami podczas ślubu na plaży  

Wesele w  plenerze, sprawdź jak i gdzie je zorganizować! ♥

Przysięga małżeńska w kościele Katolickim, przy ślubie jednostronnym oraz w czasie ślubu cywilnego. Czy  wiesz czym się różnią? ♥

Sprawdź, co to jest ślub humanistyczny i dlaczego cieszy się coraz większą popularnością! ♥